Previous
Next
Previous
Next

Bieżnia Lekkoatletyczna w Pustkowie-Osiedlu nabrała nowego wyglądu

DSC03895Na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym „OLIMP” w Pustkowie-Osiedlu została oddana do użytku nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Poprzednia warstwa została poddana modyfikacjom, dzięki którym obecna nawierzchnia jest w jak najlepszym stopniu przystosowana do organizacji zawodów lekkoatletycznych oraz codziennych treningów.
Nowo przygotowana nawierzchnia posiada 6 pełnowymiarowych torów
z wytyczonymi strefami zmian do biegów sztafetowych oraz z zaznaczonymi punktami odmierzającymi dany dystans do linii mety. Obecna bieżna przystosowana jest do organizacji biegów indywidualnych na dystansie 60m, 100m, 110m przez płotki, 300m, 600m,
1000m i więcej oraz biegów sztafetowych. Dodatkowo przy bieżni zostało umieszczone koło do pchnięcia kulą oraz belka wraz z piaskownicą do skoku w dal.
Potwierdzeniem tego, iż nowa bieżnia jest dobrze przystosowana do organizacji zawodów lekkoatletycznych, świadczy fakt przeprowadzenia w dniach 20-21 września br., powiatowych zawodów lekkoatletycznych dla Szkół Podstawowych – „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” oraz Szkół Gimnazjalnych „Gimnazjada Lekkoatletyczna”, które są organizowane przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Powiat Dębicki. Podczas dwóch dni zawodów do rywalizacji stanęło ponad 200 zawodników ze szkół z terenu Gminy Dębica oraz Miasta Dębica. Wszyscy zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg na 60m, 100m, 300m, 600m, 1000m, sztafecie 4x100m, skoku w dal, skoku w wzwyż oraz rzucie piłką palantową. Wszyscy zwycięzcy swoich konkurencji wywalczyli awans do finału zawodów lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim.
Oddana do użytku bieżnia lekkoatletyczna dołącza do istniejącej już
w Pustkowie-Osiedlu infrastruktury sportowej, w której skład wchodzi: Kompleks Basenów „NEMO”, na którym organizowane są zawody na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Moje Boisko ORLIK 2012” wraz z boiskiem wielofunkcyjnym przystosowanym do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Dodatkowo na terenie kompleksu znajduję się pełno wymiarowe trawiaste boisko sportowe, na którym trenuje i rozgrywa swoje mecze lokalna drużyna KS „CHEMIK” Pustków. Do obecnego zaplecza sportowego należy dodać również znajdujący się na kompleksie Ośrodek Zdrowia, który jest niezbędny w miejscu, gdzie sportowcy trenując i rywalizując ze sobą są narażeni na urazy i kontuzje.
Ciągłe inwestycje w infrastrukturę sportową dobitnie pokazują, iż w Gminie Dębica znajduję się w pełni przystosowany kompleks sportowy, na którym można trenować wiele dyscyplin sportowych, zapewniając tym samym wszystkim korzystającym z obiektu niezbędną opiekę medyczną.
DSC03867 DSC03920 DSC03919 DSC03922

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.