Previous
Next
Previous
Next

XXVI Międzynarodowa Jesień Literacka w Jodłowej

XXVI_jesien_literacka_2016W ramach XXVI edycji, odbyło się spotkanie literackie z udziałem zagranicznych gości Pana Géza Cséby – węgierskiego poety, pisarza, tłumacza literatury pięknej, kulturoznawcy. Wraz z poetą gościliśmy sympatyczną Panią Lidię Plakhtiy, kierownika działu kultury z Centrum Rozwoju Ukraińskiej Kultury i Samorealizacji ze Lwowa – organizatorkę Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej na Ukrainie, która prezentowała najnowsze tłumaczenie książki  Andrzeja Grabowskiego „Przygody Skrzata Wiercipiętka” na język ukraiński. Dochody uzyskane ze sprzedaży tej książki są przeznaczane na pomoc dzieciom dotkniętym wojną na Ukrainie.
W spotkaniu udział wzięły członkinie Klubu Seniora z Jodłowej, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz młodzież z Gimnazjum z Jodłowej.
Uczestnicy spotkania wysłuchali w języku polskim i węgierskim, kilku wierszy, których pan Géza Cséby jest autorem oraz dowiedzieli się skąd czerpie inspiracje i motywacje dla swojej poezji.
Pani Lidia i Pan Géza pomimo, że są innej narodowości bardzo dobrze się porozumiewają i współpracują, darzą się sympatią i wzajemnym uznaniem.
To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że uczestniczymy w tej wspaniałej imprezie służącej popularyzacji polskiej  literatury na świecie i   jeszcze raz chcielibyśmy  bardzo serdecznie podziękować naszym Gościom, za to, że mimo  mocno napiętego grafiku spotkań,  znajdują czas, by  przyjechać do Jodłowej i  tak chętnie dzielą się z nami swoją  twórczością.
źródło;Gmina Jodłowa

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.