Previous
Next
Previous
Next

Budżet Obywatelski Dębicy 2017 – projekty można zgłaszać do 22 listopada

bo 2017 - plakatDo 22 listopada br. mieszkańcy Dębicy mogą składać projekty do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Dębicy. W tym roku na projekty został przeznaczony 1 milion złotych. Z tej kwoty 650 tys. złotych zostanie przeznaczonych na projekty osiedlowe, a 350 tysięcy na projekty ogólno- miejskie. Zgłaszać projekty mogą sami mieszkańcy oraz rady osiedlowe. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy którzy ukończyli 16 lat.
 W budżecie obywatelskim na 2017 rok mieszkańcy i Rady Osiedlowe  będą mogli zgłaszać projekty w dwóch kategoriach:

 • Budowa, modernizacja lub remont infrastruktury ogólnomiejskiej
 • Budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej

Na inwestycje w zakresie budowy, modernizacji i remontu infrastruktury ogólnomiejskiej z całości budżetu obywatelskiego na rok 2017 przeznaczonych zostanie 35 % funduszy czyli 350 tysięcy zł. 65 % funduszy, czyli 650 tysięcy zł  tegorocznego budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczonych na budowę, modernizację lub remont infrastruktury osiedlowej.
Podobnie jak w roku ubiegłym projekt zadania należy złożyć na odpowiednim formularzu (dostępnym m.in. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy i sekretariacie burmistrza) i poprzeć go podpisami co najmniej 15 mieszkańców, którzy ukończyli 16 rok życia. Każdy z mieszkańców może poprzeć tylko jedno zadanie w każdej kategorii. Formularze można składać osobiście w sekretariacie burmistrza, listownie wysyłając na adres Urzędu Miejskiego oraz przez internet.
„Ubiegłoroczna, pierwsza w historii Dębicy edycja budżetu obywatelskiego pokazała jak ważnym dla mieszkańców jest umożliwienie im wybrania inwestycji które mają zostać zrealizowane w mieście. Ilość oddanych w ubiegłym roku głosów świadczy o tym, że mieszkańcy chcą brać udział w takich przedsięwzięciach i osobiście decydować o tym na co są wydawane pieniądze w mieście ” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
W głosowaniu projektów zgłoszonych do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego wzięło udział 4794 osoby, które łącznie oddały 10 225 głosów. Zdecydowana większość głosów, blisko 10 tysięcy zostało oddanych za pośrednictwem Internetu. W wyniku głosowania wyłonionych zostało 9 projektów, które zostały skierowane do realizacji. W gronie tych projektów znalazły  się:
Do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego w wyniku głosowania mieszkańców zakwalifikowało się 9 projektów:

 1. Przebudowa ulicy Granicznej
  2. Budowa skoczni do skoku w dal przy boisku wielofunkcyjnym w Szkole Podstawowej nr 10 im. Ks. Prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy ul. Huberta Wagnera
  3. Budowa dużego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej Nr 12
  4. Budowa placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Dębicy na ul. Gawrzyłowskiej 83
  5. Spektakl – widowisko taneczne „Magia wokół nas”
  6. Rozbudowa Street Workout Parku mieszczącego się w ogródku jordanowskim, w celu propagowania sportu na świeżym powietrzu oraz w celu propagowania zdrowego trybu życia dla osób w każdym wieku
  7. Remont chodnika przy ulicy Starzyńskiego w Dębicy
  8. Modernizacja i remont parku zabytkowego DK Śnieżka ul. E. Bojanowskiego
  9.  Modernizacja budynku zaplecza socjalnego przy stadionie sportowym przy ul. Kościuszki

 
Konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego – harmonogram :

 1. Do 22 listopada 2016 – zgłaszanie propozycji zadań
 2. Od 23 listopada do 2 grudnia 2016 – weryfikacja zgłoszonych propozycji
 3. 9 grudnia 2016 – ogłoszenie zweryfikowanych zadań oraz listy zadań do głosowania
 4. Od 10 do 18 grudnia 2016 – głosowanie
 5. 20 grudnia 2016 – ogłoszenie wyników

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.