Previous
Next
Previous
Next

Deszcz nagród dla dębiczan na ogólnopolskim konkursie modelarskim

IMG_0590Mocna grupa dębiczan, starszych i młodszych  pasjonatów modelarstwa reprezentowała Dębicę na XIII Ogólnopolskim Konkursie Modeli Redukcyjnych, który w ostatni weekend odbył się w Rzeszowie. Dębiczanie zebrali mnóstwo nagród zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów.
Organizowany od kilku lat przez Szkolne Koło Modelarsko- Historyczne działające w szkole Sióstr Prezentek w Rzeszowie konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno starszych jak i młodszych pasjonatów modelarstwa.  Od lat opiekunem i głównym organizatorem  konkursu jest Tomasz Januszewski. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało blisko 340 modeli i kilkunastu kategoriach.
„Konkurs dedykowany jest juniorom do 18 lat  oraz  seniorom. Modelarze wystawiają swoje prace nie tylko w dwóch podstawowych kategoriach modeli plastikowych i kartonowych, ale rywalizują w szczegółowych podkategoriach jak: samoloty, pojazdy bojowe, pojazdy cywilne, okręty, dioramy i  figurki” – mówi Artur Getler, jeden z opiekunów dębickiego koła modelarskiego „Ogniwko” działającego z Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy.
W tegorocznej XIII już edycji konkursu Dębica wystawiła mocną reprezentacje i zgłosiła do konkursu kilkadziesiąt modeli. W kategorii juniorów nagrody zdobyli.  Julia Szerszeń – okręty, Bartosz Kielar – dioramy, Grzegorz Szerszeń – figurki, Michał Loda – samoloty. Nagrody za debiut otrzymali: Maja i Jan Adwnet, Łukasz Czuchra, Kajetan Czernicki , Piotr Obara i  Maksymilian Pytel.
W kategorii seniorskiej nagrody otrzymali: za modele kartonowe: Janusz Chmiel i  Krzysztof Zajchowksi , a w kategorii modele plastikowe, figurki: Wojciech Szerszeń.
IMG_0531 IMG_0153 IMG_0122 IMG_0587 IMG_0586 IMG_0120 IMG_0119 IMG_0118
IMG_0123 IMG_0150
IMG_0101 IMG_0110 IMG_0115
 
 
 
 
 
IMG_0574
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.