Previous
Next
Previous
Next

Hutchinson spotkał się z mieszkańcami

160778935721 października 2016 roku w sesji Rady Gminy Dębica uczestniczyli przedstawiciele firmy Hutchinson. Wiceprezydent Hutchinson Poland Piotr Gąska odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez Radnych Gminy Dębica, którzy pytali między innymi o obroty, zatrudnienie oraz współpracę
z Gminą Dębica. Oświadczono również, że w poniedziałek 7 listopada ma się odbyć uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki w Zawadzie. Przewidywany termin jej powstania szacuje się na lipiec przyszłego roku. Wstępnie w fabryce znajdzie zatrudnienie 200 osób z czego 150 jako pracownik produkcji. Docelowo w fabryce przewidywane jest zatrudnienie od 700 do 800 osób. Obecnie trwa rekrutacja pracowników, jak mówi Piotr Gąska –firma poszukują nie tylko ludzi z dyplomamii kwalifikacjami, a przede wszystkim z chęcią do pracy.  Po sesji Rady Gminy w Zespole Szkół w Podgrodziu oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dębicy odbyło się spotkanie rekrutacyjne. Chętnych na spotkaniach nie brakowało i jak sami mówią „wszystko wygląda obiecująco”. Przyjęte osoby będą najpierw musiały przejść półroczne przyuczenie w Łodzi. Po jego ukończeniu w lipcu przyszłego roku rozpoczną pracę w fabryce w Zawadzie. Piotr Gąska zwrócił również uwagę, że firma Hutchinson, nie tylko ma zamiar zatrudniać, ale też współpracować z lokalnymi szkołami w kwestii szkolenia młodzieży. Firma będzie też pomagać w inny sposób, między innymi poprzez pomoc raz w miesiącu jednemu choremu dziecku.
 
Fabryka i laboratorium Hutchinsona w Zawadzie powstanie na terenie 2 ha za kwotę 160 mln zł. Hutchinson jest grupą o światowym formacie, liderem w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Hutchinson jest chemiczną gałęzią Grupy Total. Hutchinson jest obecny w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz na Dalekim Wschodzie, zatrudnia 25,764 specjalistów z ich dziedziny w 119 fabrykach w 25 krajach.
W Polsce Hutchinson obecny jest w Żywcu, Bielsku-Białej i w Łodzi, gdzie produkuje przede wszystkim dla branży Automotive w następujących aktywnościach:
– Systemy Transmisji Płynów
– Systemy Uszczelek Karoseryjnych
– Systemy Antywibracyjne
– Systemy Transmisyjne i Systemy Uszczelek Precyzyjnych

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.