Previous
Next
Previous
Next

Już po raz siódmy przyznano stypendia Wójta Gminy Jodłowa!

stypendium4Z okazji Święta Edukacji Narodowej przekazano dyplomy stypendialne uczniom mieszkającym na terenie Gminy Jodłowa za ich osiągnięcia w roku 2015/16. O to prestiżowe wyróżnienie ubiegało się 85 uczniów.
Komisja pozytywnie rozpatrzyła 79 wniosków w trzech kategoriach stypendium:
I. naukowe i artystyczne za zdobycie trzech pierwszych miejsc szczebla powiatowego oraz pierwszych dziesięciu miejsc szczebla wojewódzkiego;
II. inne osiągnięcia naukowe i artystyczne, promujące naszą gminę a uznane za szczególne przez Komisje stypendialną;
III. sportowe, dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej lub zespołowej w zawodach – co najmniej szczebla powiatowego.

W I kategorii nagrodzeni zostali uczniowie, których średnia ocen z przedmiotów na świadectwie wyniosła od 5,00 do 5,55:

  • ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej:  Kita Karolina, Kłusek Klaudia, Materowska Dominika, Mikrut Patryk
  • ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jodłowej:  Bułat Kinga, Dudek Maciej, Gomółka Marta, Jeleń Małgorzata, Kaczka Aleksandra, Kaczka Dominik, Kaczka Kinga, Kociołek Kamila, Kociołek Bartłomiej, Lech Natalia, Mikrut Karolina, Mikrut Norbert, Mikrut Piotr, Szynal Małgorzata, Świerczek Maria
  • ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jodłowej:  Buras Honorata, Drożdż Maciej, Łącka Faustyna, Niemiec Kamil,
  • ze Szkoły Podstawowej w Dębowej:  Barzyk Damian, Barzyk Patrycja, Kawalec Gabriela, Kawalec Krystian, Michalik Martyna, Orlop Karolina, Podraza Dominika, Warzecha Jakub
  • ze Szkoły Podstawowej w Dęborzynie:   Ryba Alicja
  • Z Gimnazjum w Jodłowej: Figura Damian, Kępowicz Paweł, Kociołek Joanna, Kurek Angelika, Lesiak Weronika, Myszkowski Kamil
  • z Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej : Gnat Paulina
  • z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy:  Czarnawski Piotr, Czech Dominik, Dzierwa Karolina, Niemiec Arkadiusz, Nowak Dominika

W II kategorii na wyróżnienie zasłużyło 8 uczniów: Kita Karolina (SP Nr 1 w Jodłowej), Dudek Maciej (SP Nr 2 w Jodłowej), Czech Krzysztof, Dzierwa Gabriela, Kurek Angelika (Gimnazjum w Jodłowej), Gnat Paulina, Kopacz Katarzyna (LO w Jodłowej), Czarnawski Piotr i Czech Dominik (I LO w Dębicy).
Sportowe stypendium otrzymali:

  • ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej: Kaczka Patrycja, Kita Aleksandra, Kita Karolina, Kloczkowska Weronika, Mokrzycka Natalia, Wojnarska Magdalena.
  • z Gimnazjum w Jodłowej : Ciszczoń Kamil, Cius Bartłomiej, Czarnawski Tomasz, Furman Kacper, Gnat Mateusz, Janiga Patrycja, Kos Bartłomiej, Lech Damian, Machowska Alicja, Mikrut Łukasz, Nowak Natalia, Olszewski Sebastian, Papciak Piotr, Placek Adrian, Składanowski Sebastian, Składanowski Szymon, Tokarczyk Dariusz, Wal Gabriela, Wal Patrycja, Wiatr Przemysław.

W zależności od sukcesów uczniowie otrzymali jednorazowo kwoty od 100 zł do 500 zł. Na wszystkie stypendia w tym roku przeznaczono kwotę 18 750 zł. 07 października 2016 w Urzędzie Gminy Wójt osobiście pogratulował i wręczył dyplomy trzem reprezentantom uczniów nagrodzonych w bieżącym roku. Byli to:
Kita Karolina – tegoroczna potrójna stypendystka, absolwentka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej. W roku szkolnym 2015/16 uzyskała średnią ocen 5,09, zajęła II miejsce w 6 Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści oraz III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w 4- boju dla dziewcząt i IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim Gimnazjady w badmintonie dziewcząt.
Sebastian Składanowski – absolwent Gimnazjum w Jodłowej, obecnie uczeń Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej w Jodłowej. Od lat reprezentuje szkoły w zawodach sportowych. W br. zajął III miejsce w Półfinale Wojewódzkim Gimnazjady w badmintonie chłopców i V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w badmintonie – gry drużynowe chłopców, III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce nożnej chłopców oraz II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Siatkówce Plażowej.
Dominika Nowak – nagrodzona po raz 6 stypendium Wójta Gminy Jodłowa. W ubiegłych latach otrzymywała wyróżnienie za laureata, finalistę konkursów kuratoryjnych z matematyki i wysokie wyniki w nauce. Obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Klasę pierwszą ukończyła ze średnią ocen 5,18. Nadal uczestniczy w konkursach z przedmiotów ścisłych, reprezentowała Podkarpacie na 6 Kongresie Młodych Matematyków w Warszawie. Spośród wielu nagród, jakie otrzymała, stypendium Wójta traktuje jako szczególne.
źródło;UG Jodłowa

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.