Previous
Next
Previous
Next

Już w niedzielę – Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

PlakatMarszW niedzielę, 9 października, ulicami Limanowej przejdzie VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Papieskiego oraz 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Po Mszy św. odbędzie się przemarsz ulicami Limanowej, a od 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny w Parku Miejskim.
W Marszu wezmą udział m.in. stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będą się wyróżniać strojami – żółtymi koszulkami Fundacji i chustami. To właśnie w Dniu Papieskim przed kościołami w całej Polsce będzie można wspomóc fundusz stypendialny Fundacji, która od lat nazywana jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. W diecezji tarnowskiej Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspiera 52 młode osoby, które otrzymują pomoc w dwóch pakietach: naukowym i socjalnym. „Jest to dla nich znaczące wsparcie, ponieważ stypendyści pochodzą z niezamożnych rodzin i każda pomoc finansowa jest bardzo ważna. Obecnie trwa rekrutacja nowych stypendystów” – mówi ks. Tadeusz Michalik, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
W Marszu wezmą udział przede wszystkim całe rodziny – dzieci, młodzież i starsi. „Wyruszymy wspólnie ulicami Limanowej, by dać wyraz naszej wiary, że jesteśmy za życiem, rodziną i wartościami, które przekazał nam Bóg. Wychodzimy nie przeciw komuś, nie protestujemy przeciw jakiejś idei, ale jesteśmy za życiem i rodziną” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Zdaniem Sylwii Kulig, Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego, Marsz jest dobrą formą dotarcia do ludzi. „Chcemy pokazać, że są rodziny z dwójką, trójką, piątką dzieci, że to jest wartość, że rodzina jest ważna. Marsz to język przekazu, że jesteśmy na tak” – dodaje.
Więcej o Marszu można przeczytać na stronie http://marszdlazycia.net/
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.