Previous
Next
Previous
Next

Pilzno- Pomoc dla rodzeństwa!

pilzno-meczKażda, nawet najmniejsza pomoc jest bezcenna. W gminie Pilzno rusza tradycyjna akcja charytatywna “Mikołajkowy dar serca“, która w tym roku ma na celu wsparcie rodzeństwa: 28-letniej Zuzanny Górki z Lipin, 29-letniej Justyny Cichowskiej ze Słotowej, a także 27-letniego Mateusza Pędraka ze Zwiernika, zmagających się z pląsawicą Huntingtona. W niedzielę, 23 października o godz. 15 w hali sportowej gimnazjum w Pilźnie odbędzie się piłkarski turniej charytatywny na rzecz chorych.
Obecnie nie ma leków, które mogłyby powstrzymać rozwój choroby. Jedynie operacja wszczepienia stymulatorów mózgu daje szansę poprawy. Operacja, nie licząc kosztów rehabilitacji kosztuje 63 tys. złotych, co znacznie przekracza możliwości finansowe wymienionych mieszkańców gminy Pilzno.
Pląsawica Huntingtona jest dziedziczną chorobą, która powoduje obumieranie neuronów w mózgu. W miarę obumierania komórek mózgu, osoby z chorobą Huntingtona tracą możliwość kontrolowania ruchów i emocji, przypominania sobie ostatnich zdarzeń oraz podejmowania decyzji. Choroba prowadzi do niepełnosprawności i śmierci. Zuzanna, Justyna i Mateusz nie są już w stanie samodzielnie funkcjonować, mają problem z podstawowymi czynnościami: chodzeniem, mówieniem, jedzeniem. Dramat Justyny i Zuzanny dopełnia fakt, że kobiety są matkami.
Od miesiąca trwa zbiórka na leczenie Zuzanny Górka z Lipin. W akcję zaangażowane jest całe lokalne środowisko, lecz nadal brakuje ponad połowę sumy. O pomoc dla pozostałych osób z rodzeństwa zwróciła się również rodzina i mieszkańcy Słotowej oraz Zwiernika. W ramach „Mikołajkowego daru serca” przewidziano jeszcze imprezę andrzejkową (26 listopada) w remizie OSP w Lipinach z orkiestrą na żywo, ciepłymi daniami. Koszt udziału w wydarzeniu to 150 zł od pary (75 zł od osoby), z czego całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla rodzeństwa. Z kolei 10 grudnia odbędzie się finał akcji z Mikołajkami w Pilźnie, na rynku zaplanowano pokazy jednostek OSP, a w Domu Kultury tradycyjnie kiermasz, licytacje, wizytę św. Mikołaja i występy artystyczne.
3Pomoc dla trójki rodzeństwa można kierować również na numer konta Bank Spółdzielczy Pilzno: 83 9477 0001 0000 0840 2000 0050 tytułem: “Mikołajkowy dar serca” . Zbiórka publiczna prowadzona jest pod szyldem Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej.  
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.