Previous
Next
Previous
Next

Jan Rokita jednym z prelegentów podczas sesji popularnonaukowej w Dębicy

DSC01639Jan Rokita w towarzystwie małżonki Nelly zawitał dzisiaj do Dębicy. Okazją do wizyty była odbywająca się dzisiaj w Szkole Muzycznej sesja popularno-naukowa „Jadwiga Śląska – Patronka pojednania”, której były polityk, poseł i minister był prelegentem. Emerytowany polityk, jak go przedstawił prowadzący konferencję, na co się były poseł nie co obruszył, ale humorystycznie to skomentował wygłosił wykład na temat „Polska i nowe mocarstwo niemieckie”. Były minister przypomniał o wzajemnych relacjach polsko-niemieckich na przestrzeni wieków i podkreślił, że obecny rząd Niemiec z Angelą Merkel na czele jest najbardziej przyjaznym dla Polski rządem od czasów Ottona III.
 

Dzisiejsza sesja popularno-naukowa, która jest jedną z piętnastu takich sesji organizowanych na terenie całej Polski oraz we Lwowie odbyła się w ramach obchodów 1050 lecia Chrztu Polski.
 
Podczas blisko 3 godzinnego panelu można było wysłuchać wykładów ks. prof. dr hab. Stanisława Nabywańca – Święta Jadwiga Śląska na tle średniowiecznej pobożności kobiecej
ks. dr Grzegorza Barana – Święta Jadwiga Śląska – „Niewiasta dzielna”, która żyła słowem Bożym
i ks. Artura Stopki – Święta Jadwiga Śląska – kobieta pojednania.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.