Previous
Next
Previous
Next

Ponad 230 dzieci odwiedziło Śnieżkę w ramach projektu „Odwiedź Fabrykę Kolorów”!

fot.Sniezka_Odwiedz_Fabryke_Kolorow-9W minione weekendy wnętrza Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA wypełnił gwar i dziecięce uśmiechy. Wszystko za sprawą projektu „Odwiedź Fabrykę Kolorów”, dzięki któremu mali goście mogli podziwiać z bliska nowoczesne maszyny i przyglądać się produkcji wyrobów dostępnych w ofercie Śnieżki.
Adresatami pilotażowej edycji programu, na który składały się wycieczki po zakładzie produkcyjnym oraz laboratorium, były dzieci pracowników Śnieżki. Uczestnicy z zapartym tchem oglądali proces „tworzenia kolorów”. W pierwszej edycji projektu wzięło udział aż 233 dzieci. – Jego celem jest nie tylko pokazanie najmłodszym jak wygląda praca w Śnieżce, lecz także zapoznanie ich z procesem tworzenia farb. W ten sposób zaspokoiliśmy dziecięcą ciekawość naszych małych gości, a również zainspirowaliśmy ich do zabawy kolorami, które pobudzają wyobraźnię oraz zwiększają wrażliwość na otoczenie – tłumaczy Dominika Kurzawa, Młodszy Specjalista ds. PR FFiL Śnieżka SA.
Podróż po świecie kolorów rozpoczynała się w Centrum Badań i Rozwoju. Tu dzieci mogły poznać tajniki powstawania farb, oraz zgłębić ich skład i właściwości, a także samodzielnie tworzyć wymarzone kolory oraz malować za ich pomocą drewniane zabawki. Następnie mali goście odwiedzili  wydział produkcyjny w Pustkowie, gdzie przyglądali się pracy robotów nalewających i pakujących wyroby. Ostatnim punktem spotkania była wizyta w magazynie wysokiego składowania – tysiące palet wypełnionych po brzegi produktami zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie.
Dzieci są szczególnie czułe na barwy, które mają ogromne znaczenie w procesie ich rozwoju. Dlatego Śnieżka, czołowy producent farb i lakierów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, dla którego kolor jest jednym z podstawowych narzędzi pracy, tworzy liczne inicjatywy adresowane do najmłodszych członków społeczeństwa. Do takich akcji należą systematycznie organizowane przez firmę ogólnopolskie programy społeczne „Dziecięcy świat w kolorach” czy „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Śnieżka prężnie działa również na rzecz małych mieszkańców w bezpośrednim otoczeniu siedziby przedsiębiorstwa. Do ostatnich realizacji należy chociażby akcja edukacyjna w dębickich przedszkolach – „Mali Projektanci”. Firma wspiera również lokalne przedsięwzięcia dla dzieci.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.