Previous
Next
Previous
Next

Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy Dębica wybrane

2120909961Wszyscy reprezentanci młodzieży szkolnej z terenu Gminy Dębica przybyli dnia 21 października br. do Urzędu Gminy Dębica, aby złożyć ślubowanie i pełnoprawnie działać w szeregach Młodzieżowej Rady Gminy Dębica.
Pierwszą część posiedzenia prowadził Przewodniczący Rady Gminy Dębica. Po wyborze Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Dębica, którym został Mikołaj Skóra z ZS w Głobikowej, wyłoniony w drugiej turze, zostały przeprowadzone wybory Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza.
 
Prezydium zostało wybrane w składzie:
 
1.      Przewodniczący Rady – Mikołaj Skóra
2.      Wiceprzewodniczący Rady – Klaudia Cielak
3.      Wiceprzewodniczący Rady – Oliwia Barwińska
4.      Sekretarz – Michał Partyka
Inicjatywa utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Dębica zrodziła się w 2015 roku  w środowisku wolontariackim, gdzie dorośli oraz dzieci i młodzież zaangażowani wówczas w pracę Klubu Miłośników Wolontariatu, pod pieczą Radnej Agaty Wiater zdecydowali, że chcą pomagać i działać nie tylko na rzecz zwierząt, ale również ludzi. Z tego względu, że nie była to pierwsza propozycja ze strony młodzieży i ich opiekunów, postanowiono zadziałać w szerszym kierunku i aktywizować młodzież do działań publicznych na poziomie lokalnym. Po rozmowie z Radnymi oraz Wójtem Gminy Dębica Stanisławem Rokoszem rozpoczęto działania celem utworzenia Młodzieżową Radę Gminy Dębica.
Dnia 11 lutego 2016 roku zorganizowano Dzień otwarty Urzędu Gminy Dębica,
w którym wzięła udział młodzież ze wszystkich szkół z terenu Gminy. Zostali oni zapoznani z pracą urzędu, rady oraz kompetencjami organów uchwałodawczych, jak i wykonawczych. Wtedy to właśnie młodzież wyraziła chęć działania pod szyldem Młodzieżowej Rady Gminy Dębica. Kolejnym krokiem było podjęcie uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Dębica i nadania jej statutu, co nastąpiło 21 czerwca br oraz przeprowadzenie wyborów dnia 28 września br, w wyniku których wyłoniono 21 przedstawicieli młodzieży szkolnej.
Wszystkim Młodzieżowym Radnym gratulujemy wyboru świadczącym o zaufaniu i uznaniu wśród młodzieży z ich szkół i życzymy wielu owocnych inicjatyw na rzecz dobra wspólnego.
Źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.