Previous
Next
Previous
Next

„Spojrzeć na świat oczami dziecka…”- Tikkurila kontynuuje swój program malowania murali w Dębicy

V__4B49Do muralu przy ul. Łysogórskiej, który z inicjatywy firmy Tikkurila w 2014 roku powstał jako pierwszy mural w Dębicy, dołączy kolejny – tym razem na ścianie bloku przy ulicy Fredry. Od dwóch dni trwają prace i – jak zapewniają organizatorzy – jeżeli tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjające, ich finalne efekty będzie można zobaczyć jeszcze w tym tygodniu.
Rudowłosa dziewczynka z dmuchawcem w dłoni… Poetycki, nastrojowy motyw, stonowane barwy i wyjątkowy klimat przenoszący obserwatora w ciepły wiosenny dzień… to motyw pracy tworzonej przez Tikkurila.
Blisko dwa lata temu firma Tikkurila rozpoczęła projekt, w ramach którego bloki dębickich osiedli mają zostać ozdobione wielkoformatowymi grafikami. W ten sposób firma chce nie tylko uatrakcyjnić otoczenie, ale także podkreślić, jak ważnym elementem w życiu każdego człowieka jest kolor.
Decyzja o wyborze wizerunków dzieci, jako motywów przewodnich, także nie była przypadkowa. Poprzez tworzone murale firma chce zachęcić mieszkańców Dębicy, aby w codziennym biegu zatrzymali się chociaż na chwilę i spróbowali spojrzeć na otaczającą ich rzeczywistość oczami dziecka – oczami, które widzą magię i kolory tam, gdzie bardzo często dorośli dostrzegają jedynie szarą codzienność. Wystarczy tylko chcieć, a nawet symboliczny „zwykły dmuchawiec” może stać się najpiękniejszym magicznym kwiatem…
Murale mają długą i interesującą historię. W Polsce za czasów PRL-u kojarzone były głównie z reklamami zewnętrznymi, dziś coraz częściej stają się środkiem artystycznego wyrazu, stanowiąc ważną część wielu akcji i projektów o charakterze społecznym czy charytatywnym.
Tikkurilla zapewnia, że program będzie kontynuowany i powstający na bloku przy ulicy Fredry mural, nie będzie ostatnim jej autorstwa w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.