Previous
Next
Previous
Next

Uroczystość przy pomniku w Gołęczynie

14468255_1167439416654500_2351494884125902133_oW Zespole Szkół w Dobrkowie  im. III Zgrupowania Armii Krajowej „Pocisk” świętowano  Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość miała formę inną niż dotychczas, bowiem centralnym miejscem obchodów był plac przy pomniku w Gołęczynie.
Uczniowie i nauczyciele pomaszerowali spod  szkoły na miejsce apelu. Tam czekali już zaproszeni goście tj. przedstawiciele władz gminy Pilzno na czele z burmistrz Ewą Gołębiowską oraz prezes TPPiZP Jacek Podlasek, prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Dobrkowa Józef Wolański, przedstawiciel Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych –  Ryszard Szot, Małgorzata Grzybowska, delegacja uczniów Publicznego Gimnazjum w Pilźnie wraz z opiekunami, a także rodzice uczniów szkoły.
– Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali uczniowie, którzy przypomnieli historię miejsca, poświęconego Żołnierzom III Zgrupowania AK „Pocisk” i „Zapalnik” – Placówki Pilzno, poległym w walce z hitlerowskim okupantem 20 sierpnia 1944 roku. Odczytano fragment listu uczestnika walk oraz nazwiska poległych. Ksiądz odmówił modlitwę za spokój ich dusz – relacjonuje Marta Cesarz z ZS w Dobrkowie.
Podczas uroczystości chór szkolny z akompaniamentem instrumentów zaprezentował trzy pieśni patriotyczne. Następnie przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty a harcerze i zuchy zapalili znicze.
– Na koniec zabrał głos dyrektor szkoły Piotr Rynkar, który podziękował wszystkim za przybycie. Po jej zakończeniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły – dodaje Marta Cesarz.
źródło;gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.