Previous
Next
Previous
Next

Zapaśnicy „Dziewiątki” wrócili z medalami

14712836_730819740401593_2725827973019512043_oUczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy zajęli trzecie miejsce w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Podstawowych w ramach programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, który odbył się 21 października br. Organizatorami imprezy byli Polski Związek Zapaśniczy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Zawody rozpoczęto minutą ciszy, którą uczczono pamięć Grzegorza Pieronkiewicza, zmarłego 18 października br. prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.

Dziewiątka po raz kolejny reprezentowała województwo podkarpackie po zwycięstwie w finale wojewódzkim. W Warszawie w finale młodzi dębiccy zapaśnicy zmierzyli się z reprezentantami siedmiu innych województw. Rywalizowali między innymi w takich konkurencjach, jak mini sumo, walka o piłkę, walka o szarfę.
Podczas rywalizacji przeplatały się łzy i ogromna radość. Poza ogromnymi emocjami sportowymi, jakie towarzyszyły rozgrywkom, organizatorzy zapewnili atrakcje w postaci wspólnych zajęć sportowych z legendami polskich zapasów m.in. Jackiem Fafińskim, wicemistrzem olimpijskim, Andrzejem Supronem, wicemistrzem olimpijskim oraz znanymi piosenkarzami, którzy w przeszłości trenowali zapasy Rafałem Brzozowskim i Piotrem Kościuszko. Ponadto przeprowadzili oni dla dzieci trening na macie oraz zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.
Szkołę reprezentowali podczas zawodów w Warszawie: Wiktoria Dynarek, Martyna Polaczek, Alicja Barszcz, Marlena Śmietana, Kacper Ciszek, Jakub Kosowski, Maciej Bobulski, Kacper Urbanik, Bartłomiej Krasoń, Mikołaj Czerwiec pod opieką swoich trenerów Norberta Pawłowskiego, Ryszarda Koniecznego i Andrzeja Nylca.
– Cieszymy się, że w Dębicy ponownie są warunki by ćwiczyć zapasy, jesteśmy dumni, że tak silna grupa ćwiczy w naszej szkole – mówi Andrzej Nylec, koordynator do spraw sportu w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy. – Nasi podopieczni ponownie wrócili z medalem i to świadczy o wynikach jakie osiągają młodzi zapaśnicy w turniejach sprawnościowych.
Gratulacje w Warszawie składał także Janusz Urbanik, prezes firmy Ventor, były zapaśnik i twórca Memoriału Mistrzów im. Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada, który wraz z władzami związku i samorządowcami Warszawy dekorował najlepsze uczniowskie drużyny zapaśnicze w Polsce,
– Dla dzieci wielką nagrodą był już wyjazd na zawody, to wielka przygoda – mówi Janusz Urbanik. – Podczas zawodów nie zabrakło emocji i prawdziwej rywalizacji. Cieszę się, że trenuje się z dziećmi, bo to szansa, że tradycje zapaśnicze w Dębicy będą kontynuowane. Zapasy poza tym to piękny sport pozwalający na ogólny rozwój fizyczny trenujących.

Fot. Wiadomości Dębickie
źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.