Previous
Next
Previous
Next

Zebrali już ponad 7 ton makulatury na studnię w Afryce

Rozpoczęcie budowy studni 8.10.2016
Rozpoczęcie budowy studni 8.10.2016

W ciągu niespełna 3 tygodni od rozpoczęcia akcji zbierania makulatury na rzecz budowy studni w Afryce kontener ustawiony za kościołem w Dębicy – Latoszynie zapełnił się już dwa razy. Mieszkańcy przynieśli ponad 7 ton makulatury, dzięki której powstanie kolejna studnia w Afryce.
 
„To niesamowite jak ludzie zareagowali na apel o przyniesienie makulatury. Niespełna tydzień po informacji która pojawiła się na ziemi dębickiej zapełnił się pierwszy kontener, po kilku następnych dniach zapełniony został drugi, a kolejny niebawem nam dostarczą. Ludzie codziennie przynoszą makulaturę, a wiemy, że chętnych do włączenia się w naszą akcję wśród szkół i innych instytucji jest sporo” – mówi Katarzyna Rostowska – Machnik, inicjatorka akcji w Dębicy, radna miejska.
Wszyscy mają nadzieję, że niebawem  dzięki zbiórce makulatury w Dębicy rozpocznie się budowa kolejnej studni. A to wszystko dzięki zaangażowaniu się wszystkich, dla których los i  potrzeby drugiego człowieka są ważne. Bo jak powiedzial nasz wielki rodak  Jan Paweł II  „Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi”.
 
A z dalekiej Afryki docierają informacje, że budowa nowej studni, która zostanie sfinansowana właśnie dzięki zaangażowaniu m.in.  dębiczan właśnie się zaczęła.

„8 października rozpoczęliśmy prace przy wierceniu studni w miejscowości Ngara Kimlengar. W załączniku przesyłam kilka zdjęć, resztę wyśle po oddaniu studni. Mieszkańcy bardzo się cieszą. Szczególnie kobiety. Poszedłem do miejsca gdzie codziennie po kilka razy udają się po wodę. Niektóre z dzieckiem na plecach. Duży garnek na głowie. Odległość ponad kilometr, w porze deszczowej, bo potem woda powoli wysycha i się oddala. Woda stojąca i bardzo brudna. Dodatkowo zanieczyszczoną przez zwierzęta i ludzi. Studnia we wiosce z wodą do picia to wielka ulga dla kobiet i wszystkich mieszkańców. Chcieli by jeszcze jedna bo w pobliżu są jeszcze dwie wioski w takiej samej sytuacji ale na razie będą korzystać z tej jednej, bo inni tez czekają na wodę. Bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich zbierających i dających dla nas makulaturę” – napisał do Ryszarda Łuczyka z Przeworska członka Grupy Charytatywnej Grobu Bożego w Przeworsku, koordynatora budowania studni dla Afryki na województwo podkarpackie ksiądz Edward Ryfa, misjonarz w Czadzie.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.