Previous
Next
Previous
Next

Program Rewitalizacji Gminy Dębica na lata 2016–2024

444px-POL_gmina_Dębica_COA.svg11 października 2016 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Uchwałą nr 222/4493/16 rozstrzygnął Konkurs dotacji na działania wspierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie województwa podkarpackiego. Gmina Dębica otrzymała dotację dla projektu pn. „Opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Dębica na lata 2016–2024”. Wartość projektowa wynosi 135.875,00 zł natomiast przyznana dotacja 122.287,50 zł. Na 88 wniosków, dofinansowanie otrzymało 71 z nich, przy czym tylko 5 przekroczyło kwotę 100.000,00 zł dotacji, w tym Gmina Dębica.
Obszary przewidywane do objęcia programem rewitalizacji to tereny wybrane
z uwagi na potencjał gospodarczy oraz turystyczny, który w połączeniu z jego historią
i zasobami naturalnymi, a także kapitałem młodych ludzi może zostać wykorzystany do niwelacji głównego problemu społecznego, tj. niskiej jakości życia, a także zwiększenia aktywności społecznej oraz przedsiębiorczości, a tym samym dochodów uzyskiwanych przez mieszkańców. Cele dotyczyć będą: poprawy warunków i jakości życia mieszkańców (w tym modernizacja wielorodzinnych budynków oddanych do użytkowania przed 1989 r.), powstania nowych i atrakcyjnych miejsc pracy oraz ochrony, zachowania i efektywnego wykorzystania dziedzictwa naturalnego oraz historycznego, a kierunki działań m.in. kształtowania estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni publicznej; aktywizacji społecznej mieszkańców i budowania partnerstw międzysektorowych; włączania społecznego osób wykluczonych oraz zagrożonych ubóstwem; pobudzania przedsiębiorczości mieszkańców (zwłaszcza bazującej na lokalnych zasobach) i wspierania tworzenia sektora ekonomii społecznej, a także ochrony środowiska oraz upowszechniania aktywnego i zdrowego trybu życia.
Prace nad opracowaniem programu rewitalizacji zakończą się w marcu 2017 roku.
Źródło: UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.