Previous
Next
Previous
Next

Zerwijmy łańcuchy

piesKlub Miłośników Wolontariatu „Azorkowo” przyłączył się do ogólnopolskiej  akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Około 1000 uczniów ze szkół i przedszkoli Gminy Dębica wzięło udział w happeningach, prelekcjach i pogadankach na tematy związane z prawami zwierząt, fachowej pielęgnacji i opieki nad czworonogami. Głównym celem akcji było uświadomienie dzieciom niezgodnego z prawem i niehumanitarnego trzymania psów na uwięzi.

Pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi. Młodzi wolontariusze samodzielnie wykonali imitacje bud i każdy młody człowiek biorący udział w akcji, mógł sprawdzić na sobie, jak czuje się pies przywiązany do budy.  Mali „azorkowicze” nagrodzili serduszkami gospodarzy, którzy nie trzymają psów na łańcuchu oraz rozdali ulotki otrzymane od Fundacji „Zerwijmy łańcuchy” propagujące przestrzeganie praw zwierząt.
W akcji udział wzięły następujące placówki:
ZS w Latoszynie, ZS w Stobiernej, ZS w Paszczynie, ZS w Nagawczynie, Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Pustyni, Publiczne Przedszkole w Pustyni,
Niepubliczne Przedszkole „Królestwo Malucha”  w Paszczynie, Niepubliczne Przedszkole „Zakątek malucha” w Brzeźnicy, Niepubliczne Przedszkole „Akademia maluszka” w Nagawczynie. Podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli, opiekunów KMW „Azorkowo”, którzy wsparli akcję.
Koordynatorem akcji „Zerwijmy łańcuchy” na terenie gminy Dębica była Agata Wiater.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.