Previous
Next
Previous
Next

Profilaktyka i szybka diagnoza hakiem na raka

cancer-1399472_960_720Dzień Walki z Rakiem Piersi w Polsce przypada na 17 października. W 2011 roku zachorowało na ten rodzaj nowotworu ponad 16 tys. Polek. Według Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, liczba ta będzie systematycznie rosnąć, by w 2025 roku osiągnąć wartość 22 tys. Jednym z najważniejszych czynników, który daje szansę na całkowite wyleczenie jest wczesna diagnoza. Dlatego kluczowy jest dostęp do opieki medycznej i lekarzy specjalistów. Z pomocą w upowszechnieniu profilaktyki przychodzą dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.
W Polsce rak piersi rozpoznawany jest najczęściej u kobiet w wieku 50 – 69 lat. Rośnie jednak liczba przypadków diagnozowanych u kobiet młodszych. Zachorowalność kobiet w wieku 20 – 49 lat wzrosła prawie 2-krotnie w ciągu ostatnich 30 lat. Oznacza to, że nowotwór ten dotyka w pełni aktywnych w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym kobiet. Stała obserwacja swojego ciała oraz korzystanie z badań i lekarzy specjalistów są kluczem do szybkiej diagnozy i pełnego wyzdrowienia. Produktem istotnie zwiększającym dostępność procedur medycznych są dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Płacona w ramach polisy składka otwiera drogę dostępu do prywatnych placówek oraz lekarzy specjalistów, przyspieszając etap diagnozy i ewentualny proces leczenia.
To właśnie profilaktyka (przesiewowe badania mammograficzne) i szybka diagnoza są hakiem na raka. Dlatego, gdy tylko kobiety zauważą w piersiach np. zgrubienia, guzki lub wciągnięcie brodawki sutkowej, powiększone węzły chłonne w okolicach pachowych lub jakiekolwiek zmiany jakich do tej pory nie było należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza – mówi dr n.med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii. Czas odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Wcześnie wykryty nowotwór daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Nawet jeśli choroby nie możemy w pełni zwalczyć to dzięki odpowiedniej opiece medycznej często można z nią żyć przez wiele lat.
Ubezpieczyciele oferują specjalne polisy na wypadek zachorowania na raka. Zapewniają one świadczenia pieniężne wypłacane na kluczowych etapach leczenia, dostęp do specjalistycznych konsultacji i badań oraz pomoc w organizacji codziennego życia osoby dotkniętej chorobą nowotworową.
Chcąc ubezpieczyć się na wypadek nowotworu, warto porównać oferty kilku firm – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, ekspert ochrony zdrowia. – Szczególną uwagę należy zwrócić na to, jakie nowotwory podlegają ochronie ubezpieczeniowej – dodaje.
Dodatkowo oferty ubezpieczenia mogą zawierać usługi assistance, np. opiekę pielęgniarską, pomoc psychologa, opiekę domową, czy transport medyczny. W przypadku postawionej diagnozy, stojąc przed wyborem inwazyjnego leczenia, ubezpieczyciele oferują możliwość weryfikacji diagnozy lekarza prowadzącego ze sprawdzeniem czy proponowane leczenie jest właściwe.
– Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić kwestie formalne, np. po jakim czasie od dostarczenia do ubezpieczyciela dokumentu o rozpoznaniu nowotworu osoba ubezpieczona otrzyma świadczenie – dodaje Dorota M. Fal. – Należy też zweryfikować jakie dokumenty trzeba udostępnić zakładowi ubezpieczeń, aby ten pokrył koszty ambulatoryjnych badań medycznych i specjalistycznych konsultacji lekarskich.
Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór to najczęściej część ochrony, przewidzianej w klasycznej polisie na życie. Taki produkt oprócz diagnostyki i leczenie, przewiduje również świadczenie np. dla najbliższej rodziny, w przypadku śmierci ubezpieczonego.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.