Previous
Next
Previous
Next

Kamień węgielny już wmurowany – rusza budowa fabryki firmy Hutchinson

14962770_829194660556475_3511858520277900752_n– Jesteśmy globalnym graczem, mamy kilkadziesiąt fabryk na całym świecie i bardzo rozważnie wybieramy swoje lokalizacje oraz biznesowych partnerów. Liczę, że projekt w Zawadzie już za dziewięć miesięcy urodzi się, jako kolejne udane dziecko firmy Hutchinson – mówił BSS Senior Vice President William Cazzoli podczas dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Zakładu Produkcyjnego Firmy Hutchinson Poland sp. z o.o. w Zawadzie.

Symbolicznym kamieniem stał się zamknięty w tubie Akt Erekcyjny inwestycji, na którym swoje podpisy złożyli m.in. przedstawiciele inwestora, gminy Dębica oraz Starosta Andrzej Reguła i Wicestarosta Mateusz Pasek.

W zakładzie produkcyjnym o powierzchni 21 tysięcy metrów kwadratowych oraz w laboratorium pracę docelowo ma znaleźć blisko tysiąc osób. Fabryka zostanie wybudowana w dwóch etapach, kosztem ok. 160 milionów złotych. Negocjacje w sprawie jej lokalizacji pod Dębicą, prowadzone przez władze powiatu dębickiego i gminy Dębica, trwały prawie dwa lata.

– Konkurencja była spora, o zainteresowanie inwestora rywalizowaliśmy m.in. z Serbią, Francją, Czechami. Dlatego tym bardziej dziękuję, że nam zaufaliście – zwracał się do przedsiębiorców Wicestarosta Mateusz Pasek. Dodał również: – Mamy deklaracje, że większość pracowników fabryki będą stanowić kobiety. To bardo dobra wiadomość, ponieważ wśród osób bezrobotnych w naszym regionie przeważają właśnie panie.

– W lipcu 2017 roku nastąpi uroczyste otwarcie fabryki w Zawadzie, a we wrześniu tego samego roku zaczniemy już stąd wysyłać części do naszych klientów w Europie Zachodniej – zapowiedział natomiast Piotr Gąska, BSS Vice President Hutchinson Poland sp. z o.o.

Hutchinson posiada zakłady w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz na Dalekim Wschodzie. W Polsce spółka prowadzi działalność m.in. w Łodzi i w Bielsku-Białej. Produkuje elementy gumowe (m.in. przewody paliwowe, uszczelki, pasy transmisyjne) dla branży motoryzacyjnej i innych gałęzi przemysłu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.