Previous
Next
Previous
Next

Patriotyczne śpiewanie w Domu Kultury

15016398_1202701116461663_2888207478210517802_oW Domu Kultury w Pilźnie odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. W konkursie wzięło udział 29 uczniów ze szkół w: Strzegocicach, Jaworzu Górnym, Dobrkowie, Łękach Górnych, Machowej, Pilźnie i Zwierniku. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach przez jury w składzie: Jakub Kolbusz,  Maciej Małozięć, Andrzej Kozik. Honorowy patronat nad konkursem objęła burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.
Celem konkursu była prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży w repertuarze pieśni patriotycznych i żołnierskich. Wydarzenie zorganizowane przez Zespół Szkół w Zwierniku i Dom Kultury w Pilźnie obserwowali burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Krystyna Gądek, radny gminy Pilzno Marcin Potempa.
Wyniki konkursu:
Kategoria solista szkoły podstawowej:
1. miejsce: Katarzyna Drozd (Zespół Szkół w Zwierniku).
2. miejsce: Katarzyna Żołądź (Szkoła Podstawowa Pilzno).
3. miejsce: Amelia Uriasz (Zespół Szkół w Zwierniku).
Kategoria zespół szkoła podstawowa:
1. miejsce: Martyna Poznańska, Alicja Stasiak (Szkoła Podstawowa Pilzno).
2. miejsce: Maciej Klucznik, Emilia Klucznik (Zespół Szkół w Łękach Górnych).
3. miejsce: Julia Hebda, Marcelina Soprych (Zespół Szkół w Strzegocicach).
Kategoria solista gimnazjum:
1. miejsce: Karolina Mokrzycka (Zespół Szkół w Jaworzu Górnym).
2. miejsce: Dominika Sierżęga (Publiczne Gimnazjum  w Pilźnie).
3. miejsce: Emilia Szanduła (Zespół Szkół w Machowej) i Sylwia Tworek (Zespół Szkół w Zwierniku).
Wyróżnienie: Dominika Jargas (Zespół Szkół w Strzegocicach).
Kategoria zespół gimnazjum:
1. miejsce: Duet z Zespołu Szkół w Dobrkowie w składzie Maria Źrebiec, Nikola Sojka.
2. miejsce: Zespół Szkół w Strzegocicach w składzie: Sylwia Zima, Natalia Nowak, Aleksandra Jasińska, Aleksandra Dziedzic, Kaja Buczek, Szymon Dziedzic.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.