Previous
Next
Previous
Next

Pilzno: Jaki wariant przebiegu obwodnicy?

jaki-wariant-przebiegu-obwodnicyPonad 100 mieszkańców gminy Pilzno, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnego samorządu, projektanta oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu wariantom przebiegu projektowanej drogi krajowej nr 73, a w tym obwodnicy Pilzna. Pilźnieńska społeczność obecna na spotkaniu niemal w komplecie opowiedziała się za wariantem III.
Warianty I i II są niemal identyczne z planami sprzed lat. W efekcie ruch zostanie skierowany poza centrum miasta, a skutek ewentualnych wywłaszczeń i wyburzeń będzie znikomy dla mieszkańców miasta i gminy Pilzno. Dyskusja w Domu Kultury jest początkiem konsultacji.
Wnioski, uwagi i zastrzeżenia dotyczące przedsięwzięcia tj. przebiegu wariantów trasy, można bskładać w formie pisemnej w terminie 14 dni od daty spotkania informacyjnego (czyli od 15 listopada), pocztą na adres: MULTICONSULT Sp. z o.o. ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, przesłać faksem na nr: (022) 246 07 01 bądź przesłać pocztą elektroniczną na adres: polska@multiconsultgroup.com z dopiskiem: „Akcja informacyjna I – Rozbudowa DK-73 na odcinku Pilzno – Jasło”.
Jak informuje projektant, po upływie tego okresu powstanie raport, który zostanie opracowany w oparciu o zapis ze spotkania w Domu Kultury. Dokument będzie zawierał również ustosunkowanie się do wszystkich przesłanych pytań i wniosków.
– Postulaty złożone po podanym terminie nie będą rozpatrywane. Przesłane wnioski, imiennie podpisane i zawierające adres wnioskodawcy, zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych, środowiskowych i finansowych – uwzględnione w opracowywanej dokumentacji – tłumaczą przedstawiciele Multiconsult.
Plany przebiegu trasy są ogólnodostępne m.in. na stronie internetowej GDDKiA.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.