Previous
Next
Previous
Next

Gala akcji ,,Jem z głową. Zdrowo jesz-Lepiej żyjesz”

DSC08264658 dzieci wzięło udział w konkursach ogłoszonych przez burmistrza Mariusza Szewczyka, które były adresowane do podopiecznych wszystkich dębickich przedszkoli. Celem akcji było podniesienie poziomu wiedzy dzieci oraz ich rodziców na temat racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia.Przedszkolaki wykonały kilkadziesiąt prac plastycznych i zaprezentowały programy artystyczne nawiązujące do tematyki konkursów. Gala podsumowująca akcję ,,Jem z głową. Zdrowo jesz-Lepiej żyjesz” odbyła się 13 grudnia w DK Kosmos w Dębicy.

jem z głową jem z głową jem z głową Dsc08276 jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową jem z głową Dsc08387 jem z głową jem z głową jem z głową

W ramach realizacji prozdrowotnego programu, ogłoszone zostały trzy konkursy, w tym dwa plastyczne : „Jak to jest zrobione?- przepis na przedszkolny przysmak” oraz „Jemy kolorowo, ale zdrowo ! – projekt ogródka owocowo-warzywnego  w naszym przedszkolu”, a także muzyczno – taneczny  „Jem z głową, zdrowo jesz lepiej żyjesz  –  kuchnie świata”.
W akcji ogłoszonej we wrześniu br. wzięło udział ogółem 658 dzieci. Do konkursów plastycznych zgłoszono ponad 50 prac plastycznych, które zostały wykonane przez prawie 600 dzieci. W muzyczno – tanecznych występach zaprezentowało się natomiast 246 dzieci z  12 przedszkoli.

„Bardzo dziękuję wszystkim przedszkolom za włączenie się  w naszą akcję ,,Jem z głową. Zdrowo jesz-Lepiej żyjesz” i udział we wszystkich zorganizowanych w jej ramach konkursach. Jak widzę, dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie prac plastycznych i występów artystycznych, dlatego dziś możemy podziwiać pięknie wykonane rysunki oraz projekty ogródków,  a także oglądać pokazy muzyczno-taneczne. Sądzę, że dzięki tej akcji zwiększyła się świadomość  zdrowotna u najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a ich nawyki żywieniowe będą od teraz właściwie kształtowane” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

W ramach akcji, w którą włączyły się wszystkie dębickie przedszkola,  dzieci oraz ich rodzice  mieli możliwość spotkania się z dietetykiem z Centrum Dietetycznego NaturHouse, który przeprowadził zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Celem spotkań była edukacja zdrowotna dzieci jak również ich rodziców. Uświadomienie, że to, co jemy wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu a nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie kształtują późniejsze wybory. Rodzice mogli  dowiedzieć się, że dieta powinna być zrównoważona, odpowiednia dla każdego wieku, różnorodna, oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości.

Podczas podsumowania akcji, 13 grudnia w Domu Kultury Kosmos, dzieci zaprezentowały swoje występy muzyczne przed zebranymi gośćmi, rodzicami i władzami miasta. Spotkanie to było okazją do wręczenia najmłodszym upominków przez burmistrza Mariusza Szewczyka oraz podziękowania Centrum Dietetycznemu NaturHouse za zaangażowanie się w realizację akcji.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.