Previous
Next
Previous
Next

Gimnazjaliści u seniorki

341309322Pracować, być aktywnym, żyć dla Pana Boga i dla ludzi. Oto recepta na długie i dobre życie, jaką otrzymali  gimnazjaliści z ZS w Pustkowie , którzy odwiedzili  104- letnią, mieszkającą w Brzeżnicy Marię Kolakowską, która jest najstarszą mieszkanką gminy i powiatu. Pod dużym wrażeniem byli młodzi ludzie, którzy podczas spotkania z panią Marią zobaczyli uśmiechniętą  starszą kobietę, dyskutującą z nimi ze swadą i humorem. Doskonała pamięć i elokwencja pozwoliły snuć opowieści z czasów, których pewnie nie pamiętają dziadkowie gimnazjalistów. Pani Maria wspominała czasy międzywojenne i okres II wojny, a także trudy samotnego wychowywania trójki dzieci i pracę na emigracji. Młodzież, ciekawa recepty na zdrowie , usłyszała , iż wszystkiego trzeba używać z umiarem, pomagać innym, dzielić się z potrzebującymi i być wobec ludzi życzliwym. Młodzi doświadczali tej życzliwości w każdej chwili spotkania z seniorką, która bardzo ciepło i z intuicją godną wytrawnego pedagoga, ale prostymi słowami zachęcała do nauki i pracy nad sobą. Okazją do tego spotkania była nie tylko chęć i ciekawość spotkania i poznania nietuzinkowej postaci, ale także zbliżające się święta. Dlatego uczniowie z Pustkowa złożyli pani Marii świąteczne życzenia, do których dołączyli wykonane własnoręcznie ozdoby oraz… śliwki w czekoladzie, które są jej przysmakiem .
 
Tekst i zdjęcia : Grzegorz Pietrzyk
Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.