Previous
Next
Previous
Next

„Heidelager na zdjęciach”

15400574_1356281657755313_7437954978509180350_n„Heidelager na zdjęciach” – to nowa wystawa czasowa przygotowana przez Ekspozycję historyczno – dydaktyczną przy Górze Śmierci.
Wystawa składa się z fotografii przedstawiających poligon Waffen SS – Truppenübungsplatz Heidelager oraz żołnierzy SS różnych dywizji odbywających na nim szkolenia. Jednak najistotniejszą jej częścią są nieznane nam dotąd zdjęcia przedstawiające więźniów z obozów pracy przymusowej w Pustkowie oraz te, na których widać sam obóz pracy.
Jest to unikalna wystawa fotografii ze zbiorów Pana Mirosława Kusibaba, pasjonata historii, zwłaszcza tej lokalnej, związanej z okresem II wojny światowej. Od wielu lat interesuje się on historią poligonu Heidelager, wynikiem czego jest jego autorska strona internetowa, do odwiedzenia której zachęcamy → www.heidelager.pl

Wystawę można oglądać od 14 grudnia (środa), w godzinach otwarcia Ekspozycji, a więc od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 16:30 oraz w soboty i niedziele w godz. 12:00 – 16:00.
Serdecznie zapraszamy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.