Previous
Next
Previous
Next

Blisko 300 tysięcy złotych udało się zebrać na operacje i rehabilitację dla rodzeństwa z Pilzna.

15391163_1313556065363424_5303605273495687128_nTylko podczas wczorajszego finału akcji „Walczymy o życie rodzeństwa” który odbył się na Rynku w Pilźnie i w pilzneńskim domu kultury udało się uzyskać ze zbiórek i licytacji ponad 22 tysiące złotych. Podczas licytacji w domu kultury najwyżej została wylicytowana ikona ofiarowana przez ks. Jacka Soprycha. Zwycięzca licytacji zapłaci za nią 5 tysięcy złotych. Kwotę 560 złotych osiągnęła na licytacji na fb bombka świąteczna z autografem Agnieszki Chylińskiej wykonana osobiście przez artystkę. Wysoko wylicytowane zostały także rękawice Jerzego Dudka i koszulka Artura Jędrzejczyka.

Trwająca ponad 5 tygodni akcja podczas której zorganizowano szereg licytacji na facebooku, zbiórki funduszy w różnych miejscowościach gminy Pilzno, a na zakończenie wielki finał akcji „Walczymy o życie rodzeństwa” w Pilźnie przerósł oczekiwania organizatorów, którzy nie spodziewali się tak szerokiego odzewu i zaangażowania w akcję tylu ludzi.
„Finał naszej akcji dobiegł końca. Po raz kolejny wszyscy razem zdaliśmy egzamin z solidarności i miłości. Są tego efekty. Na koncie akcji „Walczymy o życie rodzeństwa” zebraliśmy w 5 tygodni kwotę 202 742, z czego tylko dziś 22 650. Natomiast wszystkie środki łącznie zebrane w ramach akcji i indywidualnie przez bliskich rodzeństwa to 292 742 tys złotych” – mówi koordynatorka akcji dla rodzeństwa Justyna Dziedzic z Pilzna.

W sobotnie przedpołudnie na Rynku w Pilźnie odbył się zjazd oddziałów OSP i pokazy strażackie pod hasłem „Strażacy dla rodzeństwa”. Obecni na Rynku mogli spróbować wojskowej grochówki i obejrzeć akcję straży uwalniania pasażera z zakleszczonego samochodu i udzielania pierwszej pomocy. Na Rynku pojawili się także nurkowie i MotoMikołaje.
Po zakończeniu imprezy na Rynku dalsza części finału akcji przeniosła się do domu kultury gdzie na scenie wystąpiły m.in. zuchy z Pilzna, przedszkolaki ze Słotowej, młodzież ze Szkoły Muzycznej KikMuza, a dzieci licznie uczestniczyły w animacjach Kindersid.
Podczas przeprowadzonych w domu kultury licytacji udało się uzyskać aż 11 150 zł. Koszulka Artura Jędrzejczyka poszła za 1200 zł, rękawice Artura Boruca za 800 zł, rzeźba Ambrożego za 800 zł, kosz przetworów od burmistrz Pilzna Ewy Gołębiowsiej osiągnął kwotę 400 zł. Zestaw: pióro i długopis Czesława Kubka zlicytowano za 400 zł. Najdrożej została wylicytowana ikona ofiarowana przez ks. Jacka Soprycha za którą licytujący dał 5000 zł.
8 grudnia w Gdańsku odbyła się operacja wczczepienia stymulatora  chorej na  na Pląsawicę Huntingtona Zuzanny Górki. 11 stycznia ma być operowany jej brat Mateusz, a po nim siostra Justyna. Po operacjach rodzeństwo czeka rehabilitacja i fundusze zebrane podczas zbiórek i licytacji bardzo pomogą w jej przeprowadzeniu.
W pomoc dla rodzeństwa włączyło się bardzo wiele osób.

Podziękowania organizatorzy akcji kierują do :

– Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej
– Rodzinom Zuzanny, Justyny i Mateusza za zaufanie
– Władzom Pilzna za przyłączanie się  wszelaką pomoc, zaufanie i wyrozumiałość
– Społeczności Lipin, Słotowej i Zwiernika, koordynatorom akcji w tych wsi oraz  radnym i sołtysom tych miejscowości za pełną mobilizację, dobrą współpracę, dyspozycyjność i zaangażowanie
– Stowarzyszeniom i grupom nieformalnym: Areobikowy Klub Lemurek, Słotowskiej Inicjatywnie łączącej aktywnych „SIŁA”, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Słotowej, jednostkom OSP z tych miejscowości oraz z całej gminy za wszelką pomoc
– Dyrektorom, nauczycielom i społecznościom szkół i przedszkoli z Lipin, Słotowej i Zwiernika oraz wszystkim, oraz wszystkim które organizowały akcje i zbiórki w swoich placówkach
– Dziennikarzom lokalnych i regionalnych mediów
– Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję licytowali i przekazywali na nią cenne przedmioty.
– Pilźnieńskich firm: Taurus i GABI, które okazały nam swoje wsparcie finansowe oraz rzeczowe
– Księżom za wszelaką pomoc, organizowane zbiórki, opiekę duchową
– Wszystkim wolontariuszom, którzy pracowali przy finale akcji : dzieciom  i młodzieży ze szkół i przedszkoli, animatorom zabaw dla dzieci, Szkole Muzycznej Kik Muza, wolontariuszom którzy pracowali i organizowali swoje stoiska, Gościom z Chyżnego, osobom które kwestowały do puszek
– Harcerzom Ziemi Pilźnieńskiej ze swoimi drużynowymi
– Grupie młodzieżowej przy parafii w Pilźnie na czele z księdzem opiekunem
– Naszym rodzinom, przyjaciołom, szefom, kolegom z pracy za ogromne wsparcie przez ten czas
– Wszystkim, których nie wymieniliśmy, a bez których przeprowadzenie akcji byłoby trudne a nawet niemożliwe.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.