Previous
Next
Previous
Next

„Opowieść Wigilijna” na deskach sceny Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu

DSC_017419 grudnia 1843r. ukazała się „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Historia Ebenezera Scrooge’a szybko podbiła serca czytelników, a adaptacje teatralne stały się obowiązkowym punktem świątecznego repertuaru. Przemiana bohatera w wigilijną noc to ponadczasowa opowieść o uniwersalnych wartościach. Jej tematyka i przesłanie są nadal aktualne.
20 grudnia 2016r. w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu odbyła się premiera spektaklu na podstawie opowiadania Dickensa. Licznie przybyłą publiczność powitał dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Marcin Ciszek. Sztuka zapewniła niezapomniane przeżycia zarówno widzom dorosłym jak i dzieciom. Stylowa dekoracja, piękna gra aktorska, akrobacje zwinnych duszków, barwne kostiumy, urzekająca pantomima, która odtwarzała przedświąteczny gwar i zabieganie londyńskiej ulicy, towarzysząca muzyka oraz gra świateł złożyły się na ujmujące i bajkowe widowisko. Nie zabrakło efektów specjalnych, gdy z oparów dymu wyłaniały się kolejne Duchy nawiedzające głównego bohatera.
Wszystko to zagrali uczniowie z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Pustkowa-Osiedla oraz członkowie Kabaretu „ŻABA” działającego przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Scenariusz jest dziełem pani Doroty Bielatowicz, a reżyserem spektaklu jest pani Agnieszka Banach. Dekorację wykonała pani Urszula Gurga, a choreografią zajęła się pani Justyna Bezak. Pomagały również panie: Anna Magierska, Ewa Liszcz i Monika Bednarek.
Po zakończonym spektaklu głos zabrali dyrektor Zespołu Szkół w Pustkowie-Osiedlu pani Agnieszka Kania oraz przewodniczący Rady Gminy Dębica pan Piotr Żybura. Obydwoje skierowali słowa uznania oraz podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.
Podatkowym atutem tegoż spektaklu był fakt, że towarzyszyła mu akcja charytatywna, podczas której zebrano 1650, 00 zł. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Pustkowa-Osiedla przekaże zebrane datki na dalsze leczenie Marysi i Krzysia chorych na mukowiscydozę.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.