Previous
Next
Previous
Next

OrszakTrzech Króli po raz czwarty przejdzie ulicami Dębicy

26 stycznia 2017 r., w Święto Objawienia Pańskiego, po raz czwarty ulicami naszego  miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku Orszakowi przyświecają  słowa franciszkańskiego pozdrowienia: „Pokój i Dobro”. Dębica znalazła się w gronie ponad 500 miast, miejscowości i wsi w Polsce ulicami których przemaszeruje Orszak Trzech Króli.
Z roku na rok wzrasta liczba miast, miejscowości i wsi, które przyłączają się do organizowanego w całej Polsce Orszaku Trzech Króli. W pierwszych edycjach było to kilkadziesiąt miejscowości, by w ostatnich dwóch latach przekroczyć liczbę 300 miejsc w Polsce w których odbywa się Orszak. W tym roku udział w Orszaku zgłosiło ponad 500 miejscowości w Polsce i kilkanaście miast za granicą m.in. w Rwandzie.

We wszystkich miejscowościach mieszkańcy rozpoczną radosną podróż by kolędując złożyć pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. Do Orszaku może przyłączyć się każdy. Za Betlejemską Gwiazdą poprowadzą uczestników Orszaku tradycyjnie Trzej Królowie – Mędrcy ze Wschodu.
Msza św. poprzedzająca wymarsz orszaku rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak wyruszy z ulicy Chopina (okolice bramy wjazdowej do sióstr)  i podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego na Rynek, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie. Na trasie orszaku będziemy świadkami przedstawianych 3 scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania mieszkańców miasta Dębicy i  powiatu dębickiego. Przyjdźmy całymi rodzinami, by przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia wziąć udział w tych niepowtarzalnych ulicznych jasełkach.
Organizatorami orszaku są  Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Dębicy oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.