Previous
Next
Previous
Next

Podczas Pasterki będzie można pomóc samotnym matkom

siostraMonikaOkoło dwudziestu kobiet szukało w tym roku pomocy w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Aktualnie w placówce mieszkają trzy kobiety i dwoje dzieci. Jedna z podopiecznych oczekuje na narodziny dziecka. Składka zebrana podczas Pasterki w kościołach diecezji tarnowskiej będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Samotnej Matki.
Siostra Monika Ostaszewska, dyrektor domu przyznaje, że rotacja była w tym roku duża, ale nie wszystkie kobiety zamieszkały przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie. W niektórych przypadkach szybko udało się pomóc kobietom, dzięki dobrej współpracy z ośrodkami pomocy społecznej. W domu zamieszkało ostatecznie siedem kobiet i urodziło się sześcioro dzieci.
„Pomagamy młodym matkom w opiece nad dziećmi, uczą się też jak prowadzić dom, wspieramy je oczywiście duchowo. Przeżyły wiele trudnych chwil w swoim życiu, niektórym proponowano aborcję. Smutne jest to, że nie mogą pozostać w swoich rodzinnych domach, bo nie znajdują tam zrozumienia” – mówi siostra Monika Ostaszewska, dyrektor Domu Samotnej Matki.
Dom prowadzą siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego. Pieniądze na jego utrzymanie zbierane są podczas Pasterki we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej. Z nich właśnie tworzony jest Fundusz Obrony Życia. Ponadto dzięki prywatnym darczyńcom do placówki trafiają m.in. zabawki, wózki i łóżeczka dla dzieci. W tym roku dom wsparła także Fundacja Cordare. Najbardziej potrzebne są jednak środki pielęgnacyjne dla dzieci: kosmetyki, pieluchy oraz odzież. Dzięki hojności ludzi, samotne matki mogą bezpłatnie mieszkać w domu, otrzymują niezbędne rzeczy, ubranka dla dzieci i pieluchy.
W tym roku udało się wyremontować łazienkę i dodatkową kuchnię. Pilną potrzebą jest teraz remont pralni.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.