Previous
Next
Previous
Next

Jest szansa na rewitalizację Parku Jordanowskiego. Możesz oddać swój głos na ten projekt w budżecie obywatelskim

15492618_1313907362009698_3202254145704994947_nJeszcze tylko przez 3 dni do 18 grudnia można głosować  na projekty zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego Dębicy. Jednym z projektów zgłoszonych w zadaniach ogólnomiejskich jest „Rewitalizacja Parku Jordanowskiego w Dębicy”. Projekt oszacowany na 250 tysięcy złotych zakłada gruntowny remont placu zabaw i zakup kilkunastu sprzętów i zabawek. O tym czy rewitalizacja Parku Jordanowskiego dojdzie do skutku zadecydują mieszkańcy Dębicy.

Pomysł odnowienia i dodatkowego wyposażenia w różnego rodzaju zabawki i sprzęt rekreacyjny placu zabaw w Parku Jordanowskim do tegorocznego budżetu obywatelskiego Dębicy zgłosiła Monika Rojek-Kałek.
„Projekt zakłada rozbudowę  i modernizację placu zabaw znajdującego się w Parku Jordanowskim. W ramach projektu zaplanowałam montaż nowych elementów – m.in.: zestaw zabawowy dla dzieci młodszych, zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami i linariami dla dzieci starszych, elementy ścianek wspinaczkowych, huśtawka: bocianie gniazdo, wahadłowa, wagowa ważka, kiwak. W moim projekcie również ujęłam huśtawki, które przeznaczone są dla dzieci niepełnosprawnych, a których brakuje w Parku Jordanowskim. W moim przekonaniu Park Jordanowski mógłby stać się Integracyjnym placem zabaw w Dębicy. Celem projektu jest więc stworzenie zmodernizowanego, atrakcyjnego miejsca zabaw, którego brakuje mieszkańcom Dębicy”  – mówi Monika Rojek-Kałek

Jak podkreśla inicjatorka rewitalizacji wspomnianego terenu plac zabaw w Parku Jordanowskim to ulubione miejsce zabaw wszystkich dzieci w Dębicy. Stare i wysłużone już elementy zabawek, huśtawek, które znajdują się na placu zabaw nie nadają się do użytkowania przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
Projekt Rewitalizacji Parku Jordanowskiego zakłada podział miejsca zabaw i rekreacji na strefy zabaw, w zależności od wieku dzieci. W parku Jordanowskim brakuje również zabawek dla dzieci niepełnosprawnych. Miejsce to mógłoby stać się integracyjnym placem zabaw w Dębicy. Wspólne zabawy, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, przynoszą wiele korzyści. Czas spędzany z rówieśnikami pomaga rozwinąć się intelektualnie i ruchowo. Maluchy mają okazję nauczyć się podstawowych zachowań społecznych. Dzielą się z kolegami, a także razem współpracują, np. budując babki z piasku. Z czasem dostrzegają zalety takich zabaw w grupie, np. wymiana zabawek. Pierwsze kontakty z rówieśnikami to bardzo ważny moment w rozwoju społecznym. Jeśli dziecko nie będzie się bawić z kolegami, to w dorosłym życiu będzie mieć problem z nawiązaniem kontaktów z innymi ludźmi. Integracyjne place zabaw są korzystnym rozwiązaniem zarówno dla zdrowych, jak i niepełnoprawnych. Wspólne zabawy to stworzenie optymalnych szans na rozwój. Kiedy dzieci z różnymi dysfunkcjami obserwują zabawy zdrowych rówieśników, starają się im dorównać. Nie chcą być gorsze. Z każdym kolejnym, nawet małym, osiągnięciem ruchowym dzieci nabierają pewności siebie. Są znacznie bardziej zmotywowane do podejmowania kolejnych prób. Tym samym łatwej pokonują bariery i walczą ze swoimi niedoskonałościami.
Z kolei zdrowe maluchy, obserwując zmagania swoich kolegów, uczą się tolerancji i otwarcia na drugiego człowieka. Stanowią wsparcie dla osób z dysfunkcjami, w razie potrzeby im pomagają, np. podają rękę.

Park Jordanowski w Dębicy można podzielić na strefy: (koncepcja na zdjęciach)
• I STREFA MAŁYCH DZIECI
• II STREFA DZIECI ŚREDNICH POŁĄCZONA Z ZABAWKAMI DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH
• III STREFA DZIECI DUŻYCH
• IV LINARIUM DLA DZIECI

Kompleksowa rewitalizacja parku pozwoli na przywrócenie funkcjonalności jako terenu rekreacyjnego o profilu wypoczynkowo-sportowym, a także stworzenie funkcji integracyjnej i kulturalnej.

Na projekty budżetu obywatelskiego głosować można mi.n. na stronie internetowej www.budzetobywatelskidebicy.pl lub osobiście poprzez kartę do głosowania oddając głos na jeden projekt zadania w każdej z dwóch kategorii.

Wykaz punktów:
• Urząd Miejski w Dębicy, ul. Ratuszowa 2 – pokój 117
w dniach 12,13,14,15,16 grudnia 2016 r. w godzinach od 9:00 – 15:30
• Punkt Informacyjny Urzędu Miejskiego w Dębicy (budynek dworca PKP)
w dniach 12,13,14,15,16 grudnia 2016 r. w godzinach od 8:00 – 16:00

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.