Previous
Next
Previous
Next

Sprawa zaginięcia 25-latki z Dębicy została rozwikłana

Konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie
Konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie

Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie rozwikłali sprawę zaginięcia ciężarnej 25-latki z Dębicy. Kobieta zginęła w maju. Jej ciało znaleziono zakopane w lesie. O zabójstwo podejrzewany jest 31-letni mężczyzna, z którym dębiczanka miała romans.

Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa, w której udział wzięli Prokurator Okręgowy Łukasz Harpula i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek.

Sprawa miała swój początek w sierpniu, gdy do miejscowej policji zgłosiła się się mieszkanka Dębicy, zawiadamiając o zaginięciu swojej 25-letniej córki. Zaginiona była w zaawansowanej ciąży.

Policjanci poszukiwali 25-latki. Ustalali też co stało się z dzieckiem, bowiem minął termin planowanego porodu. Pojawiło się podejrzenie, że nowo narodzone dziecko mogło zostać sprzedane, dlatego też w tej sprawie wszczęto śledztwo, którego prowadzenie przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Rozwikłaniem tego zagadkowego zaginięcia młodej dębiczanki zajęła się specjalna grupa śledcza powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W jej skład wchodzili najlepsi śledczy z kilku wydziałów KWP oraz policjanci z komendy powiatowej w Dębicy. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy, także i tą, że kobieta nie żyje.

Policjanci gromadzili informacje, analizowali zebrane dowody, które wskazywały, że związek z zaginięciem 25-latki może mieć mężczyzna, z którym kobieta była w związku. 31-latek został zatrzymany już w październiku, ale nie zdołano zgromadzić dowodów, które pozwoliłyby postawić mu zarzut popełnienia przestępstwa.

Przełom nastąpił kilka dni temu, gdy zaginięcie mężczyzny zgłosiła jego rodzina. Okazało się też, że dębiczanin jest podejrzewany o kradzież urządzeń o wartości ponad 500 tys. złotych z firmy, w której pracował. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna i zatrzymali go. 31-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Zabezpieczono przy nim dużą kwotę pieniędzy, pochodzącą ze sprzedaży skradzionych rzeczy.

Śledczy nie ustawali w dążeniu do wyjaśnienia sprawy zaginięcia 25-latki. W toku czynności, jakie wykonywali z podejrzanym ustalili miejsce, gdzie może być ukryte ciało kobiety. Podczas oględzin, w lesie na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego, ujawnili  zwłoki.  Sekcja potwierdziła, że kobieta zginęła w wyniku przestępstwa.

Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Na wniosek Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.