Previous
Next
Previous
Next

Konferencja dla przedsiębiorców powiatu dębickiego

DSC07808
Bardzo się cieszymy, że dębiccy przedsiębiorcy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w tej konferencji. Sądzę, że przekazana wiedza przez dzisiejszych prelegentów z pewnością zostanie wykorzystana w bieżącej pracy. W przyszłości planujemy organizację kolejnych konferencji dla przedsiębiorców” – mówiła na zakończenie konferencji Katarzyna Rostowska – Machnik, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy.

30 listopada w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się konferencja dla przedsiębiorców powiatu dębickiego w której udział wzięło blisko 60 przedsiębiorców,  przedstawiciele władz samorządowych oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się m.in.  z przepisami  prawa pracy, Krajowego Funduszu Szkoleniowego i zagadnień dotyczących zatrudniania cudzoziemców na terenie RP.
„Przedsiębiorczość, zwłaszcza młodych ludzi,  to coś co należy wspierać i pielęgnować dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy których celem jest pomoc przedsiębiorcom, zwłaszcza tym którzy w biznesie stawiają pierwsze kroki w prowadzeniu ich firm i podejmowaniu decyzji biznesowych.  Takie spotkania jak dzisiejsze  służy integracji środowiska biznesowego, a uważam, że jest to bardzo ważny element wspierający prowadzenie biznesu przez poszczególnych przedsiębiorców. Sądzę, że wzajemne wspieranie się w prowadzeniu biznesu, wymienianie doświadczeniami biznesowymi i radzenie się w sprawach, które sprawiają trudności jest bardzo ważne dla każdego przedsiębiorcy” – powiedział otwierając  konferencję dla przedsiębiorców burmistrz Mariusz Szewczyk.
Zagadnienia jakie miały być poruszone podczas konferencji i towarzyszących mu wykładów omówił dyrektor  Powiatowego Urzędu Pracy Ryszard Telega: „Podczas dzisiejszego spotkania będą mieli  Państwo okazję wysłuchać wykładów których tematyka będzie dotyczyła m.in. kodeksu pracy a w szczególności jego nowelizacji , która weszła w życie w lutym bieżącego roku, zagadnienia krajowego fundusz szkoleniowego, zatrudniania cudzoziemców ”.
Wykład dotyczący Krajowego Funduszu Szkoleniowego, zatrudnienia cudzoziemców, zmian w Kodeksie Pracy  poprowadził  Mariusz Śmigiel, doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego, międzynarodowego prawa pracy, prawa europejskiego, ekspert i doradca z zakresu zatrudnienia i polityki społecznej oraz rynku pracy, praktyk i wykładowca akademicki oraz niezależny konsultant międzynarodowy.
Prelegent swoje wystąpienie rozpoczął od omówienia zmian jakie nastąpiły w 2016r  w Krajowym Funduszu Szkoleniowym. Poinformował o zmianach, które będą w 2017r. Omówił również zagadnienia związane z zatrudnieniem cudzoziemców i planowanymi zmianami w 2017r.
„Bardzo się cieszymy, że dębiccy przedsiębiorcy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w tej konferencji. Sądzę, że przekazana wiedza przez dzisiejszych prelegentów z pewnością zostanie wykorzystana w bieżącej pracy. W przyszłości planujemy organizację kolejnych konferencji dla przedsiębiorców” – mówiła na zakończenie konferencji Katarzyna Rostowska – Machnik, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy podkreślając tym samym dobrą frekwencję podczas trwającej ponad trzy godziny konferencji
W konferencji  udział  również wzięli dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Dankowska  oraz przedstawiciel współorganizatora konferencji  Wojewódzkiego Urzędu Pracy  Damian Chaber.
Wśród uczestników konferencji po stronie blisko 60 przedsiębiorców znaleźli się przedstawiciele takich firm i instytucji jak: Firma Oponiarska Dębica SA, Lerg SA, PGO Sp. z.o.o, Cech Rzemiosł Różnych w Dębicy, F.F.i L. Śnieżka SA, Royal- Star, Mateo, „Sokołów” S.A. Firma Konstrukcyjna „Metalika”, Igloobud, WUCH – PZL Dębica, Kancelaria Adwokacka Michał Maziarka, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Zakład Ślusarsko- Kotlarski, Aksil, Welding System Zawada, Kotły CO Seko,  Igloocar Dębica, Wodociągi Dębickie, MOSiR, Kroton, Igloobud, Kronospan, Darco, MOPS Dębica, Trans- Grosz, Centrum Integracji Społecznej w Dębicy, PCPR Dębica, ZOZ Dębica, Urząd Miejski w Dębicy, Gabinet Stomatologiczny, Centrum Kultury i Bibliotek, MPEC Debica, Darfrost  Plus, Suret Sp z o.o. GOPS Dębica, FHU Edo, Edo Trans, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Drąg.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.