Previous
Next
Previous
Next

Sto lat Młodej Parze !

nowożeńcyTakiej uroczystości w działającym od 15 lat Domu Dziennego Pobytu przy ul. Mościciego w Dębicy jeszcze nie było. Do do grudnia 2016 r. kiedy to kierownictwo i pozostali podopieczni domu zorganizowali imprezę i złożyli najserdeczniejsze życzienia Pani Jadwidze i Panu Taduszowi którzy kilka tygodni wcześniej w dębickim USC zawarli związek małżeński.

„Zawsze marzyłam, żeby w naszej placówce zdarzyła się taka historia i żeby to miejsce połączyło ludzi. I tak właśnie się stało” – mówi kierownik placówki Halina Cholewa.

Pani Jadwiga i Pan Tadeusz poznali się w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Mościckiego na początku biążacego roku. Pan Tadusz na zajęcia do tej placówki uczęszcza od października 2013 roku. Pani Jadwiga po raz pierwszy zawitała na zajęcia tutaj w lutym bieżącego roku. Oboje aktywnie biorą udział w zajęciach prowadzonych w domu przychodząc najczęściej około 9.00 i pozostając do 14.00.  Najchętniej korzystają z zajęć rehabilitacyjnych, ćwiczeń i różnych warsztatów.
Jak opowiada Halina Cholewa nowożeńcy to przesympatyczna para, bardzo ze sobą zżyta i bardzo względem siebie opiekuńcza.

„Pani Jadwiga to taka nasza iskierka. Każdemu pomoże, poradzi. Z wielką troską zaopiekowała się i znalazła współny język  oraz wspólne tematy z Panem Tadeuszem, który dzięki niej ewidentnie odżył i zyskał optymistyczne podejście do życia” – mówi Halina Cholewa.

Z małżeńskiej historii podopiecznych Domu Dziennego Pobytu w Dębicy bardzo cieszy się Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. „W prawie 15 letniej historii domu jest to pierwszy ślub podopiecznych. Nowożeńcom życzymy długich lat życia w zdrowiu i wzajemnej miłości” – mówi Małgorzata Kędzior.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.