Previous
Next
Previous
Next

Wspólnie kolędowali i łamali się opłatkiem

IMG_006321 grudnia w świetlicy „Zgrana Paka” przy ul. Kraszewskiego odbyło się spotkanie opłatkowe w którym wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlic Zgranej Paki przy ul. Kraszewskiego, Matejki i Sienkiewicza oraz  osoby, które bezinteresowanie pomagają dzieciom ze świetlic.
 
„Trzeba życzliwościi dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń” – powiedziała witając wszystkich przybyłych na spotkanie Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
W gronie zaproszonych znalazły się osoby, których losy splotły się z działalnością świetlic. Serdecznie przywitani zostali wychowankowie placówki Kinga Łakomy i Przemek Świstak.
” Jesteśmy z nich dumni, gdyż byli wychowankami naszych świetloc, a dzisiaj sami swój wolny czasi serce poświęcają dla innych” – powiedziała Małgorzata Kędzior.
Przemek Świstak jest laureatem konkursu „Wolontariusz Roku 2016 Powiatu Dębickiego” w kategorii młodzieżowej. Kinga Łakomy jest laureatką tego samego konkursu w kategorii osób dorosłych. Dzisiaj Kinga jest studentką Politechniki Rzeszowskiej .

Podziękowanie trafiły także do Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka Hanka za zorganizowanie akcji „Pomóż przygotować wigilijne potrawy i świąteczne paczki” . W akcję tą włączyła się także młodzież z II LO z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu Marcinem Dudziakiem oraz dyrektorem szkoły Martą Czekaj.
W działalność na rzecz świetlic włączyli się także Stowarzyszenie Ad Astram z prezesem Kingą Chojecką – Krasoń , które realizowało projekt „Mała inwestycja w siebie”. Specjalne podziękowania skierowane zostały do Piotra Kędziora z Klubu Bilardowego Pino, które od 2007 roku prowadzi zajęcia dla dzieci z bilarda.
Za wsparcie placówek podziękowania trafiły także do burmistrza Mariusza Szewczyka i jego zastępcy Wojciecha Iwasieczko, którzy jak podkreśliła dyrektor Kędzior dostrzegają potrzebę funkcjonowania świetlic, które wpisały sięw środowisko swoimi działaniami.
W rodzinnej atmosferze dzieci z świetlicy zaśpiewały piękne kolędy, które przygotowały z nimi wychowawczynie świetlicy przy Kraszewskiego Pani Ania i Pani Kamila, a po koncercie kolęd wszyscy połamali się się opłatkiem i złożyli sobie najlepsze świąteczno – noworoczne życzenia.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.