Previous
Next
Previous
Next

Zuzanna już po operacji wszczepienia stymulatora – czuje się dobrze:)

zuziaWczoraj, 8 grudnia w Gdańsku odbyła się operacja wczczepienia stymulatora  chorej na  na Pląsawicę Huntingtona Zuzanny Górki. Zuzanna czuje się dobrze, a po przebudzeniu z narkozy pytała przede wszystim o swoją kilkuletnią córeczkę Kingę. W najbliższą niedzielę 11 grudnia ma być operowany jej brat Mateusz, a następnie siostra Justyna. Jutro (sobota 10 grudnia) w Pilźnie na Rynku i w domu kultury odbędzie się finał akcji charytatywnej dla chorego na Pląsawicę Huntingtona rodzeństwa z gminy Pilzno.

Dzięki życzliwości setek, jeśli nie tysięcy ludzi, którzy zaangażowali się w zbieranie funduszy dla chorego rodzeństwa  przeprowadzając zbiórki, licytacje i organizując szereg impez udało się zebrać łącznie ponad 200 tysięcy złotych i cała trójka rodzeństwa będzie miała wszczepiony stymulator. Koszt jednej operacji to ponad 60 tysięcy złotych.

mikołaj2016dJutro w Pilźnie odbędzie się finał „Mikołajkowego Daru Serca”, podczas którego będą zbierane pieniądze na rehabilitację rodzeństwa.  Na wielki finał akcji pomocy rodzeństwu odbywającej się pod hasłem „Walczymy o życie rodzeństwa” zaplanowano ponad 10 godzin atrakcji. Podczas finału będzie można m.in. przekazać datki oraz wylicytować atrakcyjne przedmioty, a w tym koszulkę Artura Jędrzejczyka z FK Krasnodar czy rękawice bramkarskie Jerzego Dudka. Imprezę rozpoczną pokazy strażackie na rynku. O godz. 13 rozpoczną się występy i koncerty w Domu Kultury w Pilźnie oraz licytacje różnych przedmiotów.

Na Facebooku na profilu „Zuzanna Górka – Pomóżmy jej być mamą” pojawił się optymistyczny wpis po operacji Zuzi:

„Dobre wiadomości szybko się rozchodzą ….. ale tyle osób wspierało dziś Zuzię i Jej bliskich, tyle osób czekało dobrych wieści.
Już podajemy najświeższe i co najważniejsze – DOBRE!
Zuzia dobrze się czuje… jest przeszczęśliwa …uśmiech powrócił na jej twarz …pierwsze o co zapytała …. to … jak się czuje Kinga…
Przez kilka dni będzie jeszcze pod opieką gdańskich lekarzy , a potem ….. zobaczymy jakie decyzje podejmą lekarze… na pewno dla Zuzi najlepsze.
Kinia otrzymała wiele prezentów od Św. Mikołaja, ale dziś otrzymała ten wymarzony przez nią prezent . .. zdrowie mamy.
Z całego serca dziękujemy w imieniu Zuzi i Jej bliskich za dzisiejsze wsparcie. Dobrze, że jesteście”

Wpłaty na rzecz rodzeństwa można także dokonywać na numer konta w  Banku Spółdzielczym w  Pilźnie: 83 9477 0001 0000 0840 2000 0050 tytułem: “Mikołajkowy dar serca”. Zbiórka publiczna prowadzona jest pod szyldem Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.