Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

240 tysięcy złotych zebrano podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie dębickim

IMG_0643214 tysięcy złotych w samej Dębicy oraz ponad 26 tysięcy w miejscowościach powiatu dębickiego zebrano w tym roku podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w Dębicy zorganizowanych zostało bardzo wiele przedsięwzięć dzięki którym wynik zbiórki był tak dobry. Na rekordowy wynik dębickiej WOŚP miały bezdyskusyjny wpływ wielkie serca i hojność mieszkańców ziemi dębickiej.

Od godziny 10.00 do 18.00 w Galerii Dębickiej działała przygotowana przez Akademię Małego Strażaka strefa poduchowa. „Zainteresowanie ze strony dębiczan, którzy odwiedzili nasze stoisko przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu kilku godzin odwiedziło nas kilkaset osób, które wrzucały do puszek wolontariuszy datki oraz wspierali orkiestrę poprzez zakup specjalnie na tę okazję uszytych przez mamy małych strażaków poduszek. Takie poduszki nabyło ponad 300 osób co nas ogromnie cieszy” – mówi Agnieszka Żurek z Akademii Małego Strażaka.Przedstawicielom AMS udało się ogółem zebrać ponad 6 tysięcy złotych które zasiliły konto WOŚP.

Licytacje różnych przedmiotów m.in. akcesoriów samochodowych i innych rzeczy ofiarowanych przez sponsorów oraz pokazowych przejazdów samochodami wyścigowymi zorganizował też Automobil Klub Dębica, który co roku włącza się w finał WOŚP i również w tym roku w Rynku zorganizował V Motoorkiestrę. Zgromadzona na Rynku publiczność miała okazję obejrzeć rajdy samochodowe i wziąć udział w licytacjach przejazdów samochodami wyścigowymi. O godz. 10.00 na hali MOSiR przy ul. Sportowej rozpoczęła się Liga Halowa oraz rozgrywki sportowe. Zgromadzonej publiczności w specjalnie przygotowanych na WOŚP występach zaprezentowały się dziecięce zespoły taneczne: Fame-iki i Złota Para.

Z lekkim opóźnieniem ok. 18.00 na hali Domu Sportu rozpoczęły się prowadzone jak co roku przez Marka Celejewskiego licytacje na rzecz WOP. W tej edycji można było wylicytować m.in. dwa torty, obrazy, kosmetyki, akcesoria sportowe i wiele innych przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów. W akcję Orkiestry włączyły się także dębickie kluby fitness: Plaza Sport i Endorfina oraz wiele dębickich firm: Restauracja SteakHouse, piekarnie Adama Ciszka i Bernadety Tyksińskiej, Cukiernia Barbary Bassary – Poprawy, Ranczo Hucułek, Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Rekordową kwotę 50 tysięcy złotych na rzecz Orkiestry przekazała Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka”, której przedstawicielka Aleksandra Małozięć na ręce szefowej Sztabu „Kwiatek” Małgorzaty Burdzy na dębickim Rynku tuż przed finałem akcji i „Światełkiem do nieba” przekazała symboliczny czek.

25. Finał WOŚP podczas którego na ulicach Dębicy i miejscowości powiatu dębickiego kwestowało kilkuset wolontariuszy zbierających w tym roku środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zakończony został „Światełkiem do nieba” w wykonaniu Grupy Tanecznej Ognia „DRACONICA”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.