25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dębicy

WOŚP 2017 (2)Ponad 240 tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie dębickim. Rekordowa, bo sięgająca 200 tysięcy złotych okazała się zbiórka przeprowadzona przez dębicki Sztab „Kwiatek”. Głośno zagrała Orkiestra na dębickim Rynku, gdzie odbyła się V Motoorkiestra i pokaz Szkoły Tańca „Draconica”. Na hali Domu Sportu odbyły się liczne licytacje.

Podobnie jak w latach ubiegłych na ulice Dębicy i wielu miejscowości powiatu dębickiego wyszło kilkuset wolontariuszy, którzy zbierali fundusze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia  godnej opieki medycznej seniorom.

W Dębicy na Rynku już o godz. 7.00 rozpoczęły się przygotowania do V Dębickiej Motoorkiestry 2017 zorganizowanej przez Automobilklub Stomil w Dębicy. O godz. 11.00 rozpoczęły się rajdy samochodowe oraz liczne licytacje, podczas których można było wylicytować akcesoria samochodowe oraz przejazdy samochodami wyścigowymi. W hali MOSiR o godz. 10.00 rozpoczęła się Liga Halowa oraz rozgrywki sportowe, występy dziecięcych zespołów tanecznych Fame-iki i Złotej Pary. Od godz. 18.00 na hali MOSiR trwały licytacje, gdzie można było wylicytować m.in. dwa torty przygotowane specjalnie dla WOŚP, kosmetyki, obrazy i wiele innych przedmiotów. Oba torty wylicytował burmistrz Mariusz Szewczyk i przekazał do skonsumowania licznie zgromadzonej na hali publiczności.

Finał WOŚP obfitował w wiele atrakcyjnych imprez. Specjalne stoisko Akademii Małego Strażaka można było odwiedzić w Galerii Dębickiej. Każdy mógł nie tylko wrzucić wolontariuszom coś do puszki, ale także wesprzeć WOŚP poprzez zakup specjalnie na tę okazję uszytych poduszek przez mamy małych strażaków, które znalazły aż 300 nowych właścicieli. Fundusze zbierano również na Ranczu Hucułek, Klubie Fitness Plaza, Restauracji SteakHouse i Klubie Fitness Endorfina.

Od godz. 16.30 trwały także na dębickim Rynku występy zespołów i licytacje. Na scenie zaprezentowały się m.in. The Flowers, Life Bars oraz solistki z Zespołu Szkół nr 2 im. Kwiatkowskiego w Dębicy. Tuż przed godziną 20.00 na scenie muszli koncertowej na dębickim Rynku pojawili się przedstawiciele organizatorów WOŚP, władze miasta i powiatu z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem i starostą Andrzejem Regułą oraz sponsorzy. Symboliczny czek na kwotę 50 tysięcy złotych na ręce szefowej Sztabu „Kwiatek” Małgorzaty Burdzy przekazała Aleksandra Małozięć z Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka. 25. Finał WOŚP w Dębicy zakończony został „Światełkiem do nieba” w wykonaniu Grupy Tanecznej Ognia „DRACONICA”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.