Previous
Next
Previous
Next

IV Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dębicy

Kilkaset osób, mimo blisko 13 stopniowego mrozu  wzięło udział w tegorocznym czwartym już Orszaku Trzech Króli, który około godz. 13.00 wyruszył spod kościoła  Ducha Świętego w Dębicy i podążył ulicami:  Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku. W tym roku orszakowi  przyświecało hasło: „Pokój i dobro”.

Na trasie orszaku przedstawione zostały sceny  biblijne związane z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Zwiastowanie (schody kościoła pw. Ducha Świętego)
Scena II – Powitanie Trzech Króli (parking przy klasztorze Sióstr Służebniczek)
Scena III – U Heroda (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala)
Scena IV – Pasterze (skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Czarnieckiego)
Scena V – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki)

 

W barwnych jasełkach wystąpiły dzieci z dębickich podstawówek, młodzi artyści ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance oraz dzieci ze Scholi „Serduszka”. Za narrację i oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadał Paweł Adamek, a scenariusz jasełek opracował Jarosław Markiewicz.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.