Previous
Next
Previous
Next

2300 złotych za biżuterię od prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy

15940436_1909526132613449_5187543287020479998_n12 drużyn wzięło udział w tegorocznym VII już Międzynarodowym Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Dębicy. W tym roku turniej o Puchar Burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka odbył się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Pani prezydentowa na licytację podczas turnieju przekazała biżuterię, którą za 2300 złotych wylicytowała pani Anna z Warszawy.

W tegorocznym turnieju zorganizowanym siódmy już raz przez Bogdana Filipka  zagrały m.in. drużyny Wisły Kraków, LKS Igloopol Dębica, Lechii Gdańsk, Resovii, Odry Wodzisław,Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Catering Staf&Team, Miasta Dębica oraz Reprezentacji Śląska. Na turniej przyjechały również 2 drużyny z Chorwacji: Dynamo Zagrzeb i z Biogradu na Moru.

W skład reprezentacji samorządowców weszli: były wiceburmistrz Dębicy Mariusz Trojan (kapitan drużyny, bramkarz), zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Andrzej Bal, radni miejscy Mateusz Kutrzeba i Paweł Ochab,  radny Rady Powiatu i prezes MKS Dębica Piotr Chęciek,  prezes Dębickiej Akademii Piłkarskiej Grzegorz Cyboroń, Marek Grzesik z Radia Centrum Rzeszów, kierownik drużyny Wisłoki Bogusław Pater, były piłkarz Igloopolu, Wisłoki i Legii Warszawa Leszek Pisz, prezes UKS Morsy Zenon Trojan. Trenerem drużyny był były piłkarz, trener i działacz KS Wisłoka, obecnie radny miejski Jan Kasowicz.

W Reprezentacji Gwiazd  wystąpili natomiast: aktorzy Jarosław Jakimowicz, Rafał Kmita, Adrian Woźny i Tomasz Schimscheiner, dziennikarz tygodnika Piłka Nożna Adam Godlewski, przedsiębiorca Robert Ząbek, były piłkarz Wisły Kraków Marek Motyka,wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego Czesław Łączak i Grzegorz Jędrzejewski z programu Turbo Kozak.
Ostatecznie po dogrywkach wynikiem 4:3 wygrała Reprezentacja Gwiazd.

Podczas turnieju odbyło się kilkanaście licytacji wśród których najbardziej wyczekiwaną była licytacja biżuterii ofiarowanej przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser -Dudę.Ostatecznie szczśliwą posiadaczką kolii zostałą pani Anna z Warszawy, którawylicytowałą ją za 2300 zł. Znaczne sumy osiągnęły także inne przedmioty przeznaczone na licytację: za 350 zł. zlicytowany został obraz namalowany przez mamę Kordiana na rzecz którego odbywał sięten turniej. Za 600 złotych  wylicytowana została koszulka z autografem Artura Jędrzejczyka, a koszulka  z podpisami Reprezentacji Polski osiągnęła kwotę 250 złotych.  Swoich nabywców znalazły także przekazane na licytację zestawy kosmetyków, piłki, torby sportowe i inne gadżety.

„To nie koniec licytacji. W chwili obecnej trwają jeszcze licytacje interenetowe podczas których można wylicytować m.in. medal z Olimpiady Mikołąjkowej Otylii Jędrzejczak czy zegarek ofiarowany przez jedną z drużyn z Chorwacji, który drużyna otrzymała podczas Ligi Mistrzów” – mówi współorganizatorka turnieju, dyrektor MOPS w Dębicy Małgorzata Kędzior.
Dochód z tegorocznej edycji turnieju przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Kordiana Malinowskiego oraz Marka Bębna. Kordian Malinowski – ma 10 lat i choruje od urodzenia na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, posiada upośledzenie w stopniu głębokim, zanik nerwu wzrokowego, zastawkowe zwężenie tętnicy płucnej i niedoczynność tarczycy. Zbiórka podczas Turnieju Noworocznego będzie prowadzona na rehabilitację Kordiana.
Marek Bęben – w latach 80-tych i 90-tych był jednym z najlepszych bramkarzy w Polsce. Grał w Zagłębiu Sosnowiec i Górniku Zabrze. Od 2011 roku, po zakończeniu kariery zajął się pracą szkoleniową. W wyniku zakrzepicy krwi stracił nogę, którą amputowano mu pod kolanem. Fundusze ze zbiórki, która zostanie przeprowadzona podczas turnieju w Dębicy będzie przeznaczona na zakup protezy i rehabilitację.

Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miesjki w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.