Previous
Next
Previous
Next

Królem Kacprem będzie wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko, Melchiorem przewodniczący RM Ryszard Pękala, a w rolę Baltazara wcieli się notariusz Wojciech Królikowski

139_02Wiceburmistrz Dębicy, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz znany dębicki notariusz przywdzieją jutro (piątek, 6 stycznia br.) królewskie szaty i podążą na Rynek, aby oddać pokłon Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus. Ulicami miasta poprowadzą IV Orszak Trzech Króli w Dębicy.

W barwnych jasełkach wystąpią m.in. dzieci z dębickich podstawówek, młodzi artyści ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance oraz ze Scholi „Serduszka”. Za narrację i oprawę muzyczną wydarzenia odpowiada pan Paweł Adamek. Autorem scenariusza, który w żartobliwym, ale wysmakowanym tonie nawiązuje do współczesności, jest pan Jarosław Markiewicz.

Organizatorami orszaku są Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.
Msza św. poprzedzająca wymarsz orszaku rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.
Na trasie orszaku będziemy świadkami przedstawianych scen biblijnych związanych z Narodzeniem Chrystusa:
Scena I – Zwiastowanie (schody kościoła pw. Ducha Świętego),
Scena II – Powitanie Trzech Króli (parking przy klasztorze Sióstr Służebniczek),
Scena III – U Heroda (parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala),
Scena IV – Pasterze (skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Czarnieckiego),
Scena V – Pokłon Trzech Króli (Rynek Dębicki).
 
OBSADA:
Gwiazdor: Kazimierz Kipa
Scena I
Maria: Justyna Bezak
Tańczący Aniołowie: Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance w Dębicy – Martyna Josypów, Nadia Śliwa
Scena II
Królowie:
Kacper – Wojciech Iwasieczko
Melchior – Ryszard Pękala
Baltazar – Wojciech Królikowski
Dzieci mówiące w scenie:
Aleksandra Matejek – SP nr 12
Sandra Gąsior – SP nr 10
Aleksandra Stukus – SP nr 2
Orszak Króla Kacpra: dzieci ze SP nr 2
Orszak Króla Melchiora: dzieci ze SP nr 12
Orszak Króla Baltazara: dzieci ze SP nr 10
Scena III
Herod: Wiesław Przybysz
Służący Heroda: Piotr Szyper
Diabeł: Jakub Skupień
Głos: Jan Borek
Scena IV
Pasterze: Konrad Pająk, Sylwester Jędrzejczyk, Wojciech Kędzior, Łukasz Szeglowski, Arkadiusz Piecuch
Chór Aniołów: Schola „Serduszka” Dębica – Latoszyn
Scena V
Maria: Justyna Bezak
Józef: Paweł Bezak
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.