Previous
Next
Previous
Next

Ostatnie pożegnanie Mariana Modelskiego

ostatnie-pozegnanie-mariana-modelskiegoZ wielkim smutkiem pożegnaliśmy w ostatnią niedzielę na pilźnieńskim cmentarzu śp. Mariana Modelskiego. Znany w naszej społeczności jako autor wielu artykułów o historii i tradycji Ziemi Pilźnieńskiej. Współzałożyciel Towarzystwa  Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, inicjator wielu działań społeczno-kulturalnych, wychowawca młodzieży.
Urodzony w 1929 roku w Pilźnie, tu też uczęszczał do szkoły powszechnej i gimnazjum, częściowo na tajnych kompletach w okresie okupacji. Absolwent pierwszego rocznika pilźnieńskiego liceum. Ukończył studia na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca Filozofii na Politechnice Rzeszowskiej. Wielki miłośnik i znawca pszczelarstwa uznany i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie. Znany w naszej społeczności jako autor wielu artykułów o historii i tradycji Ziemi Pilźnieńskiej. Współzałożyciel Towarzystwa  Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, inicjator wielu działań społeczno-kulturalnych, wychowawca młodzieży.
Cześć Jego pamięci.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.