Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Rośnie liczba mieszkańców gminy

rosnie-liczba-mieszkancowLiczba mieszkańców gminy Pilzno wzrosła i na koniec 2016 roku wynosiła 18 151 osób. Odnotowano 183 urodzenia przy 162 zgonach. Na świat przyszło znacznie więcej dziewczynek (103) niż chłopców (80). Najliczniejszą miejscowością jest Pilzno z 4912 mieszkańcami.
Na kolejnych miejscach pod względem liczebności są: Łęki Dolne (1641), Lipiny (1475), Łęki Górne (1460), Zwiernik (1199) i Słotowa (1081). Miejscowości z najmniejszą liczbą mieszkańców to: Połomia (68), Mokrzec (224), Jaworze Dolne (303), a także Gębiczyna (359). Tylko w Połomi nikt nie zmarł. Z kolei w Parkoszu zgony przewyższyły urodzenia o 9 osób. Szczegóły tutaj.
Znamy również najczęściej nadawane imiona. W stosunku do 2015 roku nieco zmieniły się wybory rodziców. Niezmiennie popularnością cieszą się Jakub, Antoni i Maja, natomiast do ścisłej czołówki dołączyły imiona: Franciszek, Wojciech, Miłosz, Hanna, Milena, Emilia oraz Zuzanna.
Źródło: UG Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.