Previous
Next
Previous
Next

Zmarł Ks. Prałat Kazimierz Dominiak rezydent Parafii NSPJ w Dębicy – Latoszynie

15942226_10212471115683085_710081411_nKsiądz Kazimierz urodził się 17.03.1936 r w Zalasowej. Po zdaniu matury w 1954 r w tarnowskim liceum, wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Świecenia kapłańskie przyjął w 1960 roku z rąk Ks. Bp Karola Pękali.
Ukończył studia w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie uzyskując tytuł magistra a następnie na wydziale Prawa obronił licencjat. Pracował jako wikariusz w Parafii: Dobrków, Łososina Dolna, Lipniki, Zaborowo/k Brzeska, Łukownica/ k Limanowej, Kolbuszowa i Szczepanów. Od 1982 roku kapłańskie losy księdza Kazimierza zostały wpisane w dzieje Dębicy. Z woli Ks. Bp Jerzego Ablewicza został oddelegowany do Dębicy – Latoszyna jako rektor a następnie jako proboszcz i budowniczy Kościoła pod wezwaniem NSPJ, plebani, Domu Parafialnego który pełni funkcje placówki kulturalnej i edukacyjnej dla Osiedli Kępa, Wolica I, II, i III oraz Latoszyna i cmentarza parafialnego.
15873504_1364976353536018_6755378171708176636_nZmarły św. pamięci Ks Prałat podejmował liczne inicjatywy na rzecz Dębicy między innymi włączył się w rozbudowę osiedli na terenie parafii. Przez lata integrował osiedlającą się tu społeczność. Angażował się także w poprawę bezpieczeństwa na dębickiej obwodnicy. Za zasługi dla dobra miasta ksiądz Dominiak w 2007 r został wyróżniony Przez Radę Miejską oznaczeniem ” Zasłużony dla Miasta Dębicy” A biskup Wiktor Skworc w 2006 r w dowód uznania dla pracy Księdza Prałata włączył, Ks. Kazimierza Dominiaka do grona Honorowych Kanoników Kapituły Kolegiackiej w Bochni Aby kawał historii i tyle ludzkich spraw nie poszło w zapomnienie u księdza zrodził się pomysł poukładania wspólnego tworzenia tej świątyni, ale i tej wspólnoty w jedną całość ” i Ksiądz Prałat napisał książkę „Moja Mała Ameryka” Będąc kapłanem przez 57 lat ks. Kazimierz większość swojego kapłańskiego życia przepracował w naszej parafii najpierw jako Proboszcz a potem jako Rezydent który do końca swoich dni nie szczędzi sił w pomnażaniu duchowego dobra naszej parafii.
źródło: Parafia w NSPJ w Dębicy Latoszynie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.