II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście

konferencja 17 marca 201717 marca 2017 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy odbędzie się II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście. Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków, pedagogów, nauczycieli, pracowników PPP, psychologów, logopedów, terapeutów, pracowników ochrony zdrowia, katechetów oraz rodziców.

Konferencja odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch, Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka, Zastępcy Burmistrza Miasta Dębicy Wojciecha Iwasieczko, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Stefana Bieszczada.

Trudne zachowania dziecka odbierane są jako wszelkie zachowania nietypowe, niepożądane, które są problematyczne dla rodzica, nauczyciela czy grupy rówieśniczej. „Zauważając ogrom problemów z jakimi spotykają się dzieci i młodzież, a także rodzice, wychowawcy i nauczyciele uznaliśmy za zasadne zorganizowanie konferencji o tematyce jak najbardziej aktualnej – dotyczącej radzenia sobie z dziećmi przejawiającymi trudne zachowania. Przekonani jesteśmy, że wiedza, która wyniknie ze spotkania korzystnie wpłynie na świadomość uczestników w tym obszarze, wzbogaci wachlarz możliwych oddziaływań zaradczych oraz będzie inspirującym motywem do podjęcia kolejnych wyzwań, a wszystko co zostanie powiedziane podczas wykładów przyczyni się do zgłębienia problemu trudnych zachowań” – mówi Marta Pociask logopeda z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, inicjatorka konferencji.

Głównym celem konferencji będzie nabycie umiejętności rozpoznawania pierwszych sygnałów i przyczyn trudnych zachowań, udzielanie wsparcia oraz dostosowanie działań profilaktycznych eliminujących zachowania problematyczne. Konferencja adresowana będzie do dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków, pedagogów, nauczycieli, pracowników PPP, psychologów, logopedów, terapeutów, pracowników ochrony zdrowia, katechetów oraz rodziców.

Dla uczestników konferencji zostaną przygotowane materiały konferencyjne oraz certyfikat uczestnictwa. Udział w konferencji będzie bezpłatny.

W konferencji czynny udział zapowiedzieli specjaliści z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Centrum Terapii i Rozwoju Małego Dziecka „Mozaika”, NZOZ Poradni Psychologiczno– Pedagogicznej „Idea” z Rzeszowa, Fundacji „Od Początku” z Krakowa oraz specjaliści z dębickich placówek oświatowo – wychowawczych.

Program konferencji:
godz. 8:30-9:30 – Rejestracja uczestników konferencji
godz. 9:30 -10:00 – Uroczyste otwarcie
godz. 10:00 -14:00 – Sesja plenarna – wykłady
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o przesłanie zgłoszeń elektronicznie (imię, nazwisko, tel. kontaktowy) na adres: konferencjadebica@interia.pl lub kontakt telefoniczny 14 681 26 03 w terminie do dnia 08 marca 2017 r.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.