Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Rotmistrz Witold Pilecki patronem Szkoły Podstawowej w Zwierniku

16716138_1309365159128591_6473468637679915672_oPrzedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, a także mieszkańcy Zwiernika oklaskami przyjęli uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego Publicznej Szkole Podstawowej w Zwierniku. Decyzja zapadła podczas dzisiejszej sesji. Radni byli jednomyślni.

– Rotmistrz Pilecki jest wspaniałą postacią. Z nieskrywaną satysfakcją mogę odczytać projekt uchwały – powiedział przed głosowaniem przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pieczonka. Przyjęcie uchwały poprzedziło wystąpienie Aurelii Mącior. Dyrektor przybliżyła postać patrona oraz przypomniała, że przed dwoma laty w Zwierniku przeprowadzono referendum w sprawie wyboru patrona dla placówki.

Następnie przeprowadzono szereg inicjatyw związanych z przyszłym patronem. Organizowano m.in. wyjazdy i konkursy. Uchwała wejdzie w życie 27 maja, tego dnia odbędzie się oficjalna uroczystość nadania imienia szkole.

– Wybór rotmistrza, to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja, jak również zobowiązanie, aby godnie służyć Ojczyźnie. W tym roku będziemy świętować również 50-lecie istnienia budynku, w którym funkcjonuje szkoła. Zatem uroczystość będzie mieć szczególny charakter – podkreśla Aurelia Mącior.

źródło: Urząd Miejski w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.