Skok w bok – pod takim hasłem młodzi przeżywali spotkanie z Miłością

649963243W Pustkowie-Osiedlu odbyło się spotkanie młodych „Walentynka dla Jezusa”. Rozpoczęła je pantomima w wykonaniu młodych pod tytułem „Hot or not” (Gorący albo zimny), która nawiązywała do tekstu z Apokalipsy św. Jana.
Po pantomimie, która została przedstawiona w kościele parafialnym, młodzi uczestniczyli we Mszy św.. Przewodniczył jej ks. proboszcz Roman Woźny, a kazanie wygłosił ks. Jakub Bartczak, który był gościem specjalnym tegorocznej „Walentynki dla Jezusa”.
Symbolem jedności wszystkich uczestniczących w Mszy św. była lina o długości 50 metrów, która łączyła ołtarz z chórem. Po Eucharystii młodzi trzymając się tej liny przeszli ze świątyni do hali sportowej, gdzie najpierw wystąpili młodzi raperzy z Bobowej, a potem ks. Jakub Bartczak, który razem z młodymi zaśpiewał swoje najbardziej popularne teksty.
Zwieńczeniem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadził ojciec duchowny WSD w Tarnowie ks. Tomasz Rąpała. Towarzyszyli mu klerycy z zespołu Genezareth, którzy animowali śpiew podczas uwielbienia.
Klerycy, którzy przyjechali na spotkanie, promowali również Wyższe Seminarium Duchowne.
– Przyjechaliśmy się przede wszystkim pomodlić z młodzieżą, a prócz tego swoją obecnością, śpiewem zespołu, rozdawanymi ulotkami zachęcać młodych, by pomyśleli, czy ich drogą życia nie jest czasem kapłaństwo czy życie zakonne – mówi ks. Tomasz Rąpała.
To już kolejna edycja „Walentynki dla Jezusa”. – Spotkania zainicjował cztery lata temu ks. Maksymilian Lelito, który obecnie przygotowuje się do pracy misyjnej. Mam to szczęście, że już drugi raz mogę razem z młodymi i życzliwymi ludźmi przygotować kolejną edycję „Walentynki”. Bardzo się cieszę, że z roku na rok jest coraz więcej ludzi, i to nie tylko młodych, ale dorosłych, którzy przychodzą całymi rodzinami na nasze spotkanie – mówi ks. Andrzej Szaraj, wikariusz w par. Pustków-Osiedle.
Pomocnikami ks. Andrzeja w przygotowaniu „Walentynki…” są młodzi z KSM, należący do oddziału Strzelca oraz nauczyciele i księża z parafii.
Drugi rok z rzędu „Walentynka…” ma również cel charytatywny. – Młodzi i w ogóle wszyscy uczestnicy spotkania mogą wspomóc leczenie i rehabilitację Mateusza, który cierpi na porażenie mózgowe. Jest uczniem II klasy gimnazjum i bardzo dzielnym chłopakiem. Chodzi do szkoły, chce być ze swoimi rówieśnikami. Młodzi sami zaproponowali, żeby przyjść mu z pomocą podczas „Walentynki dla Jezusa”. W ten sposób miłość do Jezusa pokazuje swój konkretny wymiar w miłości do potrzebujących – mówi ks. Andrzej.
– Takie spotkanie jak to pomogło mi kiedyś nawrócić się, zmienić swoje życie, odkryć Boga i sens tego, co mnie spotyka – mówiła podczas chwili na świadectwo jedna z uczestniczek „Walentynki dla Jezusa”.
 
Źródło: http://tarnow.gosc.pl/doc/3696727.Walentynka-dla-Jezusa#Galerie
Tekst:KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ
Fot. Walentynka Dla Jezusa
Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.