Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

69 miejsce Pilzna w ogólnopolskim rankingu „Kobiety w samorządzie”

17424857_1347738188624621_8530322209615775185_nMieszkanki gminy Pilzno odgrywają istotną rolę dla rozwoju samorządu. Pilzno zajęło bardzo wysoką, bo 69. lokatę (z takim samym dorobkiem, co zdobywcy miejsc 64-77) w ogólnopolskim rankingu „Kobiety w samorządzie”. W zestawieniu przygotowanym przez „Wspólnotę„, wskaźnik feminizacji wyniósł 60 dla gminy Pilzno. To zdecydowanie najlepszy wynik w powiecie i czołowy w kraju. W kategorii Pilzna sklasyfikowano 847 jednostek samorządu terytorialnego.

– W przypadku gmin bierzemy pod uwagę płeć wójta lub burmistrza oraz udział kobiet w radzie gminy, a oba czynniki mają tę samą wagę. Przykładowo, jeśli rada składałaby się wyłącznie z mężczyzn, ale wójt był kobietą, to wskaźnik feminizacji dla tej gminy wyniósłby 50 procent. Ale wójt kobieta i połowa kobiet w radzie daje wskaźnik na poziomie 75 procent – tłumaczą autorzy rankingu.

Wskaźniki feminizacji:
– powiat dębicki: 10
– miasto Dębica: 11,90
– Brzostek: 16,67
– Jodłowa: 16,67
– Czarna: 13,33
– Żyraków: 13,33
– gmina Dębica: 9,52
 
źródło: Urząd Miejski w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.