9 milionów złotych dofinansowania dla Dębicy na zakup nowoczesnych autobusów i poprawę infrastruktury drogowej

Volvo_7900_HybridZłożony przez Gminę Miasta Dębica wniosek pn. “Ograniczenie niskiej emisji w Dębicko – Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym poprzez zakup nowoczesnych autobusów oraz poprawę infrastruktury drogowej związanej z obsługą transportu drogowego” przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną i znalazł się na liście wniosków, których realizacja zostanie dofinansowana ze środków RPO WP na lata 2014-2020 r.
nowe autobusy nowe autobusy nowe autobusy nowe autobusy nowe autobusy

„Cieszę się, że wspólny wniosek przygotowany przez pracowników Urzędu Miejskiego w Dębicy i Miejskiej Komunikacji Samochodowej został bardzo dobrze oceniony przez  Urząd Marszałkowski i znalazł się  na liście zadań które otrzymały dofinansowanie. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Spółki MKS i Urzędu Miejskiego, ponieważ praca przez nich wykonana przyniosła efekt w postaci dofinansowania na  poziomie blisko 10 milionów złotych” – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

W ramach  projektu, którego ogólna wartość to  12 999 915 zł (dofinansowanie wyniesie 85% kosztów kwalifikowanych co stanowi 9 199 863,50 zł) zostanie dofinansowany zakup 10 nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów  miejskich, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych i osób starszych.  Wszystkie autobusy wyposażone będą w klimatyzację, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowoczesne kasowniki umożliwiające doładowanie biletów  miesięcznych przez Internet,  a przede wszystkim będą przyjazne dla  środowiska.
„Zakup nowoczesnych autobusów pozwoli nam na wycofanie z eksploatacji wysłużonych  kilkunastoletnich pojazdów nie spełniających już nowoczesnych norm emisji  spalin.  Ponadto po realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ulicy  Słonecznej i Fabrycznej uruchomiona zostanie linia komunikacyjna łącząca  osiedle „Igloopol” z południową częścią miasta i dworcem PKP przy wykorzystaniu tunelu, który powstaje w miejscu byłego przejazdu kolejowego  łączącego ulicę Fabryczną i Głowackiego” – mówi Piotr Chęciek, prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp z o.o. w Dębicy.

Dostawa pierwszych  5 autobusów  10 metrowych i 3 autobusów 12 metrowych  o napędzie ON Euro6 planowana jest na I kwartał 2018. W II kwartale dostarczone zostaną 2 autobusy 12 metrowe o napędzie hybrydowym.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.