Nowoczesny sprzęt i praktyczna edukacja w „Kwiatku”

DSCF0917Chcemy, aby nasi uczniowie zdobywali wykształcenie na najwyższym poziomie, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do nowoczesnego wyposażenia szkolnych pracowni.  Z powodzeniem staramy się o unijne dotacje i inwestujemy w szkolnictwo – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Spotkanie z przedstawicielami mediów odbyło się dzisiaj (16 marca br.) w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. Popularny „Kwiatek” może pochwalić się najlepszym technikum na Podkarpaciu i 26. pozycją w kraju (wg Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017).

Dbamy o to, aby nasze szkoły zapewniały młodym ludziom edukację przy wykorzystaniu programów i sprzętu na poziomie technologii, którymi dysponują ich przyszli pracodawcy. Inwestorzy doceniają nasze starania, w powiecie powstają nowe miejsca pracy – zwracał uwagę Wicestarosta Mateusz Pasek.

Wśród prowadzonych aktualnie inwestycji, które zmierzają do podwyższenia poziomu edukacji, są zadania w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Dębickim poprzez modernizację infrastruktury dydaktycznej szkół zawodowych wraz z zakupem wyposażenia”, na który Powiat pozyskał blisko 800 tys. zł (całkowita wartość przedsięwzięcia: 1 149 073,80 zł). Z tej puli pieniędzy Technikum nr 2 w ZS nr 2 przypadło 233 550 zł. Dzięki tej kwocie doposażono pracownię elektryczną  i elektroniczną. Łącznie kupiono 32 sztuki zestawów wyposażenia, w tym również oprogramowanie symulacyjne obwodów elektrycznych i elektronicznych.

„Kwiatek” jest  także beneficjentem drugiego projektu pod nazwą: „Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Dębickim poprzez modernizację infrastruktury dydaktycznej szkół ogólnokształcących wraz z zakupem wyposażenia” (dofinansowanie: prawie 380 tys. zł, całkowita wartość: 549 685 zł). W tym przypadku z dotacji korzysta III Liceum Ogólnokształcące ZS nr 2.  Przyznane mu 326 690 zł, przeznaczono na doposażenie ośmiu pracowni (geograficznej, biologicznej, komputerowej,  fizyczno-astronomicznej,  pracowni matematycznej). Łącznie kupiono 75 sztuk różnego typu wyposażenia, w tym 21 zestawów komputerowych z oprogramowaniem.

Podczas konferencji zaprezentowano część nowoczesnego sprzętu dydaktycznego, z którego od niedawna korzystają uczniowie i nauczyciele „Kwiatka”. Były to m.in. roboty wykonane przez młodzież z klocków lego mindstorms, tor powietrzny, drukarka 3D, zestaw do badania  słonecznej energii cieplnej oraz tablice: interaktywna i akademicka. – Dzięki tym nowościom możemy dać upust naszej kreatywności i wyobraźni. I tak naprawdę uczymy się przez zabawę, bo dzięki możliwościom, jakie daje ten sprzęt, lekcje stały się bardzo ciekawe – twierdzili zgodnie Mateusz, Janek i Patryk, którzy uczą się w ZS nr 2.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.