Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jubileusz biskupa Władysława Bobowskiego podczas pielgrzymki kapłanów

bpBobowskiDuchowni diecezji tarnowskiej podziękują za 60 lat kapłaństwa i 85 lat życia biskupa seniora Władysława Bobowskiego. W tej intencji będą modlić się podczas pielgrzymki w Nowym Sączu. Z okazji przeżywanych jubileuszów biskupowi Bobowskiemu został dedykowany album zatytułowany: „Idźcie i głoście. Ambony Diecezji Tarnowskiej”.

W sobotę 18 marca br., kapłani diecezji tarnowskiej udadzą się w pielgrzymce do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Spotkają się na wspólnotowej modlitwie, której przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Pielgrzymka ma wymiar pokutny i modlitewny.

Tak, jak wzywamy jako kapłani lud Boży do nawrócenia, pokuty, tak i duchowni w okresie Wielkiego Postu będą pielgrzymować, by przepraszać Boga za swoje grzechy, wypraszać potrzebne łaski dla pracy duszpasterskiej i swoich parafian” – mówi ks. Krzysztof Bułat, wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów.

Pielgrzymka będzie także okazją do dziękczynienia Bogu za 85 lat życia i 60 lat kapłaństwa biskupa seniora Władysława Bobowskiego.

Przedstawiciele kapłanów złożą życzenia Biskupowi Seniorowi, podziękują mu za gorliwą pracę w Kościele tarnowskim. Bp Bobowski był ojcem duchownym w Seminarium, jako biskup pomocniczy spotykał się z kapłanami, wizytował parafie. A obecnie jako Biskup Senior nadal aktywnie posługuje w naszej diecezji” – dodaje ks. Bułat.

Pielgrzymka kapłanów rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00, natomiast o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta. Podczas Mszy św. kapłani złożą ofiarę pieniężną na realizację programu „Gniazdo”, prowadzonego przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. „Program ‘Gniazdo’ pozwala pomagać rodzinom m.in. w przeprowadzeniu remontu domów. Czasami są to trudne sytuacje po klęskach żywiołowych, kiedy rodziny nie stać na wybudowanie nowego czy remont starego domu” – dodaje wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów.

Natomiast w piątek 17 marca w tarnowskim Seminarium odbędzie się promocja albumu „Idźcie i głoście. Ambony Diecezji Tarnowskiej”. Jest on dedykowany biskupowi Władysławowi Bobowskiemu. Album zawiera fotografie ok. 190 ambon przedsoborowych wraz z krótkim opisem. Część fotograficzną poprzedza krótki rys dotyczący historii ambon oraz wywiad z biskupem seniorem Władysławem Bobowskim. Publikacja została dedykowana Biskupowi Jubilatowi i zostanie mu uroczyście wręczona podczas piątkowego spotkania w WSD. Wstęp na spotkanie za zaproszeniami.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.