Monodram „Melduję Tobie Polsko…” na inaugurację obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

26 lutego monodramem „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego zainaugurowano w DK Śnieżka w Dębicy obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Monodram poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu dębicka młodzież będzie miała okazję zobaczyć jeszcze 10 marca.
Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Dsc02065Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko ....Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko .... Melduję Tobie Polsko ....Melduję Tobie Polsko ....

W przedstawionym dębickiej publiczności monodramie zaprezentowana została postać Witolda Pileckiego, ochotnika do obozu Auschwitz, bestialsko zamordowanego przez  komunistyczne władze po II wojnie światowej. W monodramie wykorzystano archiwalne dokumenty, raport oświęcimski Pileckiego, listy i protokoły przesłuchań i przewodu sądowego oraz autentyczne wypowiedzi rotmistrza.  Przemysław Tejkowski na scenie stworzył postać, która zastanawia się nad złem, zarówno tym istniejącym w świecie, jak i tym w konkretnym człowieku. Na scenie widzimy ból, rozpacz i upokorzenie. Jest jednak również i nadzieja. Monodram który na scenach Wilna, Rzeszowa i wielu innych miast jest wystawiany prze Przemysława Tejkowskiego od kilku lat jest  hołdem złożonym rotmistrzowi Pileckiemu i przypomnieniem znaczenia tej postaci dla historii Polski.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.